А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
01.09.2014

Перехід права власності на кооперативну квартиру в порядку спадкування

Однією з підстав для відмови нотаріуса у вчиненні нотаріальних дій з питань оформлення спадщини є відсутність реєстрації права власності на нерухоме майно, тобто коли правовстановлюючий документ є в наявності, але він не зареєстрований відповідно чинного законодавства.

Коли питання стосується кооперативних квартир, як у випадку з гр.Н.П., яка звернулася до адвоката Гриценко Людмили Олександрівни із питанням оформлення права власності на спадкове майно, маючи на руках незареєстроване свідоцтво про право власності на нерухоме майно, нотаріальну відмову у видачі свідоцтва про право власності в порядку спадкування за заповітом та копію заповіту, то громадянин фактично набуває права власності на кооперативну квартиру з моменту повної оплати її вартості, але спадкодавець все рівно не звільняється від обов’язку державної реєстрації свого права.

Підтвердженням цього може слугувати довідка, видана кооперативом, про повну сплату пайового внеску у вигляді вартості квартири та підтвердження членства спадкоємця в кооперативі, а в разі відсутності державної реєстрації права власності на кооперативну квартиру буде слугувати підставою для звернення до суду з позовом про визнання права власності в порядку спадкування чи то за законом, чи то за заповітом.

В нашому ж випадку процес реєстрації права власності на кооперативну квартиру був розпочатий, а саме: отримано свідоцтво про право власності на нерухоме майно, однак не було зареєстроване. Відповідно до закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» від 01.07.2004 року у разі смерті власника нерухомого майна, первинна реєстрація права власності на яке не була проведена і правовстановлюючий документ відсутній, визначення належності на реєстрацію майна за померлим власником в даний час не є можливим. Згідно зі ст.346 Цивільного кодексу України – однією з підстав припинення права власності є смерть власника.

Тобто, якщо первинна реєстрація права власності у такому випадку не може бути проведена за померлим, питання визначення належності цього майна спадкоємцями повинно вирішуватись у судовому порядку.

Тому адвокатом було пред’явлено до суду позов в порядку ст.ст.392, 1268 ЦК України. А враховуючи накопичений роками практичний досвід та високий рівень компетенції адвоката Гриценко Людмили Олександрівни, всі основні дії по справі гр.Н.П., зокрема підготовка позову, судове слідство та отримання рішення суду, були проведені в межах одного місяця.

Наші клієнти завжди отримують кваліфіковану правову допомогу в найоптимальніші строки за поміркованими цінами.

Наталія Соловей

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 218-37-23
(093) 388-03-38
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 43. Разом: 332189
Зворотній зв’язок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!