А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
29.04.2014

Юридичні поради туристам

На сьогодні юриспруденція займає важливе місце у всіх сферах нашого життя. Доречним буде звернення до професійного юриста навіть при плануванні відпочинку, скажімо за кордоном. Якщо Ви зібралися в подорож, перед остаточним підписанням договору на туристичне обслуговування покажіть Ваш екземпляр адвокату. Такий візит не забере у вас багато часу та фінансово Вас не обтяжить, але гарантуватиме впевненість у тому, що всі умови договору є законними та такими, що будуть виконані.

Юридичний аналіз договору на туристичне обслуговування вбереже від судової тяганини та врятує Вас від зайвих і непотрібних витрат.

У місті Черкаси є досить багато юридичних контор, одна з них знаходиться по вулиці Університетській 33, офіс 4, де кваліфіковані спеціалісти нададуть Вам як консультацію, так і проведуть правову експертизу такого договору.

Якщо Ви все ж таки вирішили самостійно прийняти рішення щодо юридичної надійності туристичного договору, то Адвокат Гриценко Людмила та студентка ЧНУ ім.Б.Хмельницького Жук Тетяна (яка проходить у адвоката переддипломну практику) надають Вам декілька порад, яких слід дотримуватися при укладенні туристичного договору.

Згідно ЗУ «Про туризм» поняття «туризм» варто розуміти як тимчасовий виїзд особи з місця проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях без здійснення оплачуваної діяльності в місці, куди особа від’їжджає. Як бачимо, відразу постає ряд супровідних практичних питань і їх подальша реалізація: транспорт, трансфери, готелі, харчування, екскурсії тощо.

Сьогодні вирішенням вказаних питань займаються туристичні агентства та туристичні оператори.

Але досить часто туристичні фірми, користуючись юридичною необізнаністю населення, надають громадянам неякісні туристичні послуги або порушують їхні права. Порушення може полягати у відсутності в умовах договору юридичної відповідальності туроператора, або відсутності чітких строків на надання певних видів послуг і.т.д.

Дійсно, на сьогодні населення нашої держави потребує якісного і комплексного підвищення рівня правосвідомості. Саме з цих причин, ми б хотіли звернути уваги користувачів сайту на основні правові моменти при укладенні договору на туристичне обслуговування.

Перш за все варто зазначити, що законодавство на стороні туриста, тобто споживача. Захист прав особи, котрій надаються туристичні послуги, передбачений Законом України «Про туризм», «Про захист прав споживачів», Цивільним кодексом України та низкою інших нормативно-правових актів.

Правові особливості туристичного договору полягають у наступному:

По-перше, у статті 20 Закону України «Про туризм» перелічені істотні умови договору на туристичне обслуговування.

Такими умовами є:

1) строк перебування на відпочинку із зазначенням дат початку та закінчення туристичного обслуговування;

2) характеристика транспортних засобів, що здійснюють перевезення, їх вид і категорія, а також дата, час і місце відправлення та повернення (якщо перевезення входить до складу туристичного продукту);

3) готелі, їх місце розташування, категорія, строк і порядок оплати готельного обслуговування;

4) види і способи забезпечення харчування;

5) мінімальна кількість туристів у групі (у разі потреби) та у зв’язку з цим триденний строк інформування туриста про те, що туристична подорож не відбудеться через недобір групи;

6) програма туристичного обслуговування;

7) види екскурсійного обслуговування та інші послуги, включені до вартості туристичного продукту;

8) інші суб’єкти туристичної діяльності (їх місцезнаходження та реквізити), які надають туристичні послуги, включені до туристичного продукту;

9) страховик, що здійснює обов’язкове та/або добровільне страхування туристів за бажанням туриста, інших ризиків, пов’язаних з наданням туристичних послуг;

10) правила в’їзду до країни (місця) тимчасового перебування та перебування там;

11) вартість туристичного обслуговування і порядок оплати;

12) форма розрахунку.

Тобто, договір із туроператором чи турагентом буде дійсним лише тоді, коли у ньому будуть прописані всі вище перелічені умови. Адже, на думку законодавця, узгодження саме цих питань зможе забезпечити споживачу отримання послуги належної якості.

По-друге, переконайтеся в тому, що Ви отримали від туроператора квитанцію про сплату суми коштів, передбаченої договором на туристичне обслуговування.

По-третє, запам’ятайте: законодавством передбачено право туриста відмовитися від виконання договору на туристичне обслуговування до початку туристичної подорожі. Це право передбачено Законами України «Про захист прав споживачів» та «Про туризм».

Якщо у Вас все таки виникли непорозуміння із туроператором і Ви й досі вважаєте, що зможете захистити свої права без професійної юридичної допомоги адвокатів у м.Черкаси, то маєте три способи захисту порушених прав.

Перший – написання скарги до Інспекції з питань захисту прав споживачів, оскільки до туристичних послуг застосовуються положення Закону України «Про захист прав споживачів». Відповідно до Положення про Держспоживінспекцію, вона здійснює державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів, а також відповідно до Закону «Про захист прав споживачів», а саме статті 23, Інспекція уповноважена накладати штрафи на суб’єктів господарювання сфери торговельного та інших видів обслуговування у разі порушення законодавства про захист прав споживачів.

Наступним способом захисту прав в сфері надання туристичних послуг варто зазначити звернення зі скаргою до Державного агентства України з туризму та курортів. При порушенні Ваших прав туроператором у скарзі до Держтуризмкурорту описуються всі обставини справи і викладається прохання здійснити перевірку провадження туроператорської діяльності та повідомити скаржника про результати розгляду скарги.

Третім і, як правило, найефективнішим засобом захисту прав на «якісний туризм» є звернення до суду з позовною заявою про захист прав споживачів. Подання такого позову є економічно вигідним для позивача, оскільки в силу норм пункту 7 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» не потребує сплати судового збору.

Як бачимо національне законодавство України має досить багато дієвих норм, за допомогою яких кожен споживач може захистити свої права. Перелічені засоби захисту можна використовувати як разом, так і почергово. Звертайтеся за допомогою до адвокатів, які завжди Вас вислухають та нададуть кваліфіковану юридичну допомогу.

Студентка ЧНУ ім.Б.Хмельницького (V курсу, спеціальність «правознавство») Жук Тетяна, адвокат Людмила Гриценко

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 218-37-23
(093) 388-03-38
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 43. Разом: 332758
Зворотній зв’язок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!