А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Новина
14.10.2014

Адвокати ЮГ «ПРАВО» взяли участь у тренінгу на тему: «Досудове врегулювання спорів у сфері захисту прав споживачів»

02 жовтня 2014 року адвокати юридичної групи «ПРАВО» Гриценко Людмила Олександрівна та Шамов Олексій Анатолійович взяли участь у тренінгу на тему: «Досудове врегулювання спорів у сфері захисту прав споживачів» в якості доповідачів. Тренінг було організовано та проведено Лігою студентів Асоціації правників України разом із кафедрою Інтелектуальної власності та цивільно-правових дисциплін ЧНУ ім.Б.Хмельницького за підтримки Асоціації правників України для студентів-правників 2-4 курсів ЧНУ ім.Б.Хмельницького.

Окрім практикуючих адвокатів, до участі у тренінгу було залучено провідного юриста інспекції з питань захисту прав споживачів – Коновала В’ячеслава, який виступив із доповіддю про особливості роботи інспекції з питань захисту прав споживачів (далі – Інспекція). Розповів про порядок розгляду звернень громадян та надання відповідей на них, можливі варіанти захисту прав споживачів з допомогою Інспекції. В ході доповіді юрист вчив студентів правильно визначати суб’єктивний склад учасників в справі про захист прав споживачів, до яких обов’язково повинні входити споживач, Інспекція та правопорушник – суб’єкт господарювання, який допустив порушення аід час надання послуг чи продажу товарів. Резюмуючи свій виступ, В.Коновал наголосив на необхідності внесення змін до законодавства, що регулює сферу захисту прав споживачів, більш чіткого формулювання вимог до форми звернення споживача до Інспекції, а також запропонував введення санкцій за надання споживачем завідомо неправдивої інформації.

Людмила Олександрівна Гриценко розібрала зі студентами правовий механізм досудового врегулювання спору у сфері захисту прав споживачів. На її думку, після виявлення порушення своїх прав, споживач повинен звернутися із заявою про факт правопорушення як до суб’єкта, який безпосередньо порушив його права під час придбання товару, так і до виробника такого товару, якщо питання стосується несправності, дефекту чи іншої невідповідності товару існуючим вимогам. Після отримання офіційної відповіді, якою б вона не була, споживачеві необхідно підтвердити свої доводи, звернувшись, знову таки, як до сервісного центру так і до судового (незалежного) експерта. Третім кроком вирішення спору має бути звернення до Інспекції. Цей етап адвокат Гриценко Л.О. описала більш детально, адже позитивне вирішення справи часто залежить від того, з якими саме вимогами до Інспекції звернувся споживач. Тож, адвокат дала студентам практичні поради щодо вірного формулювання вимог у заяві споживача до Інспекції, обгрунтування претензій споживача до суб’єкта господарювання, і підготовки позову до суду таким чином, щоб споживач міг ефективно захистити свої права.

В завершенні тренінгу виступив адвокат Шамов Олексій Анатолійович, який проілюстрував на прикладах можливі варіанти порушення прав споживачів та методику їх захисту, застосовуючи ЗУ «Про захист прав споживачів» як в досудовому так і в судовому порядку.

В ході обговорення розглянутої теми цікавим було питання студента Дмитра Коноваленка про належність і допустимість доказів в справі про захист прав споживачів під час придбання товарів в мережі Інтернет. Дане питання спровокувало дискусії серед учасників тренінгу та його обговорення було продуктивним, адже не тільки студенти, а й практикуючі адвокати мали змогу поглянути на окремі ситуації з іншої точки зору, звернули увагу учасників на особливості даної категорії справ.

Адвокати юридичної групи «ПРАВО» досить часто беруть участь у подібних тренінгах для студентів, адже їхньою метою є не лише застосування своїх знань на практиці, а й можливість поділитися ними з майбутніми спеціалістами в галузі права, оскільки майбутнє адвокатури нашого міста їм аж ніяк не байдуже.

Фотозвіт можна переглянути тут.

Наталія Соловей

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 474-18-61
(063) 577-11-88
Партнери сайту
YuristAdvokat WebSite Teplodim Namapi
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2017. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 52. Разом: 1359895
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Захисний код:
(для зміни кода натисніть на нього)
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Захисний код:
(для зміни кода натисніть на нього)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!