А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Новина
25.06.2014

Європейський суд з прав людини: одеський практикум черкаських юристів

Адвокати юридичної групи «Право» – Гриценко Людмила та Брус Сергій взяли участь у тематичному семінарі, що був проведений в рамках спільного проекту між Європейським Союзом та Радою Європи «Посилення спроможностей адвокатів та правозахисників щодо реалізації на національному рівні положень Європейської конвенції з прав людини та Європейської соціальної хартії (переглянутої)», організований Радою Європи та Національною асоціацією адвокатів України на тему: «Право на життя та заборона катувань, нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження в практиці Європейського суду з прав людини».

Семінар проходив 22.06.2014 року в м.Одеса по вул.Пантелеймонівській, 25.

Загалом в семінарі взяло участь близько 50 адвокатів з усіх регіонів України.

В рамках семінару розглянуто теми: «Право на життя в практиці Європейського суду з прав людини: основні засади практики Суду, зобов’язання держави, основні ситуації (смерть у місцях утримання під вартою, місцях позбавлення волі чи в лікарнях, зникнення, заборона навмисного вбивства державою, ефтаназія, тощо), огляд найбільш важливих справ Суду за статтею 2 (в т.ч. справ проти України)», «Заборона катувань, нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження в практиці ЄСПЛ: основні засади, Європейська конвенція проти катувань та роль Комітету проти катувань, види забороненої поведінки та відмінність між ними, зобов’язання держави», «Основні ситуації, що підпадають під дію статті 3 ЄКПЛ (із посиланням на практику Суду та, зокрема, справи проти України): порушення під час затримання правоохоронними органами та утримання під вартою (в т.ч. вибиття доказів); умови утримання під вартою та в місцях позбавлення волі; ненадання чи неналежне надання медичної допомоги в місцях утримання під вартою та позбавлення волі; заборонена поведінка з боку приватних осіб: зобов’язання держави», «Захист інтересів клієнтів в Європейському суді з прав людини у справах за статтями 2 та 3 ЄКПЛ (вкл. в контексті ст.14): загальні засади; критерії прийнятності заяв; питання доказування; інші практичні аспекти».

Доповідачами виступали – юрист секретаріату ЄС з прав людини – Олексій Гоцул та правозахисник, адвокат, національний консультант Ради Європи – Геннадій Токарєв.

Під час розгляду тем лектори приділили особливу увагу питанню порядку та строків звернення до Європейського суду з прав людини, а саме: строки подачі заяви, форма складання заяви (заповнення формуляру), алгоритм дій адвоката до та після подачі звернення, поняття доказів в розуміння ЄС, порядок та способи подачі доказів, допустимість доказів (їх визначення та законність їх здобуття) принципи доказування тощо.

Крім теоретичних знань адвокати мали можливість обговорити з доповідачами (лекторами) отриману інформацію, зокрема значної уваги було приділено обговоренню допустимості й достовірності доказів в ЄС.

За результатами відвіданого семінару адвокати отримали виключно позитивні враження від заходу, поглибили свої знання щодо порядку звернення до Європейського суду з прав людини та застосування Європейської конвенції з прав людини та Європейської соціальної хартії (переглянутої), в підтвердження чого учасники отримають Сертифікати про прослуховування семінару.

Ми приділяємо час системному аналізу невід’ємних прав людини і громадянина, вдосконалюємо практичні навички захисту порушених прав, переймаємо досвід колег й власним ділимось, тому завжди готові боронити порушені права і свободи шляхом звернення в тому числі до Європейського суду з прав людини.

Олексій Шамов

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 474-18-61
(063) 577-11-88
Партнери сайту
YuristAdvokat WebSite Teplodim Namapi
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2017. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 74. Разом: 1359917
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Захисний код:
(для зміни кода натисніть на нього)
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Захисний код:
(для зміни кода натисніть на нього)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!