А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Практика
17.09.2013

Стягнення моральної шкоди внаслідок нещасного випадку на виробництві

До адвоката звернулась дружина потерпілого від нещасного випадку на виробництві А.Ч. з проханням надати їй правову допомогу. Жінка обійшла не одну юридичну консультацію в місті, але ніхто не погодився захищати потерпілого, мотивуючи, що акт про нещасний випадок на виробництві вже складено і справа буде імовірно програшною, через відсутність належної судової практики.

Суть справи: на працівника ТОВ «Н.» під час виконання ним своїх обов’язків впала кара, в результаті чого працівник отримав 100% втрату працездатності. Роботодавець відмовився в добровільному порядку відшкодувати завдану працівнику моральну шкоду, мотивуючи свою відмову тим, що саме з вини самого працівника на нього впала кара.

Працівник А.Ч. був звільнений з ТОВ «Н.» в зв’язку з отримання 100% втрати працездатності.

Справа про стягнення моральної шкоди з ТОВ «Н.» перебувала в провадженні Придніпровського районного суду (близько 40 судових засідань), Апеляційного суду Черкаської області (4 судових засідання) та Вищому спеціалізованому суді України (2 судових засідання) з 2010 по 2013 року.

На сьогодні рішення Придніпровського районного суду м.Черкаси про задоволення позову та стягнення з роботодавця – ТОВ «Н.» – 120 000 грн. на користь А.Ч. вступило в законну силу, перевірене Вищим спеціалізованим судом України перебуває на виконанні в ДВС Черкаського району.

На правах правового прецедента слід відмітити те, що під час перебування вказаної справи перший раз на розгляді в Вищому спеціалізованому суді України, рішення судів першої та апеляційної інстанції були скасовані саме через посилання позивача А.Ч. та судів на норми ЦК України, щодо стягнення моральної шкоди, завданої каліцтвом, з мотивацією неправильного застосування норм ЦК України та необхідністю застосовувати норми КЗпП України (які значно звужують права позивача). Під час повторного розгляду справи в Вищому спеціалізованому суді України, де представник позивача – адвокат послався на висновки Верховного суду України щодо можливості і навіть необхідності застосувати у спірних правовідносинах, крім норм КЗпП України, ще й норми ЦК України (що значно розширюють права позивача), суд погодився з правовою позицією позивача і залишив в силі рішення судів першої та апеляційної інстанції.

Правовий висновок: під час вирішення спорів про стягнення моральної шкоди, завданої каліцтвом, в результаті нещасного випадку на виробництві, судами можуть застосовуватись норми ЦК України (відсутність строку позовної давності, відсутність необхідності доведення вини роботодавця).

Людмила Гриценко

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 218-37-23
(093) 388-03-38
Партнери сайту
YuristAdvokat WebSite Teplodim Namapi
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2017. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 74. Разом: 1359917
Зворотній зв’язок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Захисний код:
(для зміни кода натисніть на нього)
Зворотній дзвінок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Захисний код:
(для зміни кода натисніть на нього)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!