А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
25.02.2014

Бухгалтерський облік для фермерських господарств

Поряд з наданням юридичних послуг підприємствам аграрного сектора економіки Черкаської області ми надаємо нашим клієнтам консультації фінансового та економічного характеру.

Вже сьогодні Ваша конкурентна перевага не лише в товарах чи послугах, які Ви надаєте, а й в швидкості, з якою Ви приймаєте рішення. Новітні технології допомагають приймати важливі управлінські рішення максимально обачно, ефективно та в найкоротший термін.

Можливо, серед читачів є керівники фермерських господарств та інших агроформувань, яким ще не відкрились всесторонні можливості використання бухгалтерських програмних комплексів, тож ми пропонуємо більш детально розглянути можливості, які відкриваються для сільського підприємця при веденні господарської діяльності з використанням програмних продуктів оперативного бухгалтерського обліку.

Не секрет, що використання подвійного рахунку використовувалося з давніх часів. В подальшому система обліку зазнала змін, але її суть не змінилась. У радянські часи на первинному етапі використовувалася загальновизнана схема ведення обліку – так звана «американка». У подальшому з’явилися форми обліку, відомі як меморіально-ордерна та журнально-ордерна.

Меморіально-ордерна система є спрощеною і тому є більш прийнятною для ведення бухгалтерського обліку у фермерських господарствах. Серед українських програмних продуктів, що грунтуються на меморіально-ордерній методиці, найбільшого поширення дістав «Парус 7.40».

Також широко представлені розробки російських програмістів, адаптовані до умов господарської діяльності України. Мова йде про програму «1С: Бухгалтерія» 6-8 версій, засновану на формі обліку за журнально-ордерною системою. За допомогою цих програм можливо отримувати вичерпну інформацію про стан господарської діяльності підприємства в максимально стислий проміжок часу.

З власного досвіду: програмне забезпечення, яке використовується фермерським господарством, повинно мати зрозумілу мову і швидко засвоюватися. На мою думку, оптимальним для сільгоспвиробників є програмний комплекс «1С: Бухгалтерія» 6 версії. Принципи бухгалтерського обліку незмінні, а відмінності між версіями, як правило, cтосуються програмного коду, зовнішнього вигляду та інших факторів. Такі відмінності практично не впливають на кінцевий результат.

Деякі підприємства усвідомлено використовують цю версію програми, що не вимагає безперервного професійного обслуговування; воно проводиться лише у непередбачених випадках. Щодо наступних версій, то з впровадженням «1С» 7-8 версій розробник розцінює втручання в конфігурацію програми з боку користувача як небажане. Пріоритет віддали сертифікованим програмістам.

Звернемось до Інструкції користувача «1С: Бухгалтерія 6.0», де сказано, що програма «1С: Бухгалтерія» є універсальним бухгалтерським інструментом і може бути налаштована самим бухгалтером на будь-яку існуючу схему обліку. Це перший програмний продукт на ринку України, який здійснив прорив в системі автоматизації бухгалтерського обліку. Доступна макромова дала можливість (при достатньому її освоєнні) швидко реагувати на всі зміни законодавчої бази та успішно вести облік в електронному вигляді.

Освоєння програми не вимагає надзусиль. Звісно, кожен повинен займатися своєю справою, але якщо за допомогою обізнаного спеціаліста зрозуміти структуру і властивості цієї мови, то не важко буде самостійно здійснити всі налаштування, скласти форму документа, організувати облік згідно побажань самого користувача.

На мою думку, «1С: Бухгалтерія 6.0» у фермерських господарствах та інших агроформуваннях дійсно є більш прийнятною. Бухгалтер, який працює в даному програмному комплексі, витратить мінімум часу на введення даних та зможе моментально надавати керівнику актуальну інформацію.

Ми маємо підкреслити, що існує необхідність використання виключно ліцензійного програмного забезпечення. Даний матеріал не має відношення до реклами будь-якого продукту і спрямований на розширення кругозору читача в області бухгалтерського та виробничого обліку.

У наступних оглядах ми більш детально розглянемо можливості продукту 1С«Бухгалтерія» 6 версії.

Валентин Карбівничий

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 474-18-61
(063) 577-11-88
Партнери сайту
YuristAdvokat WebSite Teplodim Namapi
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2017. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 74. Разом: 1359917
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Захисний код:
(для зміни кода натисніть на нього)
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Захисний код:
(для зміни кода натисніть на нього)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!