А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
16.12.2013

Переважне право орендаря земельної ділянки

Як відомо, на сьогодні в Україні діє мораторій (заборона) на продаж земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2016 року.

Однак, серед суб’єктів права власності на земельні ділянки для товарного сільськогосподарського виробництва є окрема категорія осіб, на яких вищевказаний мораторій не розповсюджується.

Йдеться про іноземців, які прийняли у спадщину землі сільськогосподарського призначення.

Законодавцем у ст.81 Земельного кодексу України, передбачено, що землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.

Таким чином, незначна частина сільськогосподарських земель вже на відкритому ринку.

Хто може набувати права власності на землі сільськогосподарського призначення приватної власності? Згідно ст.80 Земельного кодексу України, суб’єктами права власності на землю приватної власності є громадяни та юридичні особи.

Однак, не завжди іноземець має право вільного вибору покупця такої земельної ділянки.

Одним з таких випадків є ситуація, коли земельна ділянка, що відчужується, перебуває в оренді.

Згідно ч.2 ст.777 ЦК України, наймач, який належно виконує свої обов’язки за договором найму, у разі продажу речі, переданої у найм, має переважне право перед іншими особами на її придбання.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про оренду землі», орендар, який відповідно до закону може мати у власності орендовану земельну ділянку, має переважне право на придбання її у власність у разі продажу цієї земельної ділянки, за умови, що він сплачує ціну, за якою вона продається, а в разі продажу на аукціоні – якщо його пропозиція є рівною з пропозицією, яка є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону.

У випадку порушення продавцем переважного права орендаря земельної ділянки на її придбання, останній має право на захист порушеного права в судовому порядку. Одним із способів захисту в даному випадку може бути переведення прав покупця за договором купівлі-продажу на орендаря.

Олексій Шамов

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 474-18-61
(063) 577-11-88
Партнери сайту
YuristAdvokat WebSite Teplodim Namapi
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2017. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 74. Разом: 1359917
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Захисний код:
(для зміни кода натисніть на нього)
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Захисний код:
(для зміни кода натисніть на нього)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!