А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
21.09.2013

Скасування власного акт у місцевою радою

Чи є сенс заперечувати, що земельні питання в Україні – найцікавіші питання? Здається, бажана ділянка вже в руках; є відповідне рішення органу місцевого самоврядування... Та раптом цей же орган скасовує власне рішення. Як захистити право на землю? Чи мав право такий орган скасувати власне рішення?

Правильна відповідь на це запитання має два варіанти в залежності від ситуації.

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009 (у справі за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частини чотирнадцятої статті 46, частин першої, десятої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування), органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб’єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є «гарантією стабільності суспільних відносин» між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення. Ненормативні правові акти місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вони вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, а тому не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.

Таким чином, якщо після прийняття органом рішення для суб’єкта права за цим рішенням виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією його прав та охоронюваних законом інтересів, і такий суб’єкт заперечує проти їх зміни чи припинення, вказане рішення органу може бути скасоване лише в судовому порядку, якщо буде доведено його незаконність. Прикладом може слугувати рішення органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність, на підставі якого суб’єкту вже видано державний акт про право власності на земельну ділянку, тобто виникли правовідносини власності.

Якщо ж рішення органу ще не було жодним чином виконане й саме по собі не породило для суб’єкта нових правовідносин, воно може бути скасоване органом, який його видав у межах власних повноважень.

Олексій Шамов

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 102. Разом: 332389
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!