А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
10.10.2013

Спадкування земельного паю

До нас періодично звертаються спадкоємці, які з різних причин вчасно не оформили право власності на земельну ділянку (пай) в порядку спадкування. На консультації фахівець доводить клієнту, що відповідно до ч.1 ст.1270 Цивільного кодексу України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Згідно ч.1 ст.1272 Цивільного кодексу України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Однак, якщо спадкоємець пропустив вказаний вище шестимісячний строк з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Поважність причини та докази її існування в кожному окремому випаду відрізняються, обґрунтовуються належними доказами в залежності від ситуації. Юрист має представити суду таку причину саме як поважну.

Окремо слід зазначити, що прийняти спадщину можливо не лише шляхом подання відповідної заяви.

Відповідно до ч.3 ст.1268 Цивільного кодексу України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, за деякими виключеннями.

На практиці, більшість нотаріусів, які займаються оформленням спадщини, приймають в якості доказів проживання з спадкодавцем на час відкриття спадщини відповідні довідки виконавчих комітетів міських, селищних, сільських рад, тощо. Проте, непоодинокі випадки, коли нотаріус може відмовити в оформленні спадщини за умови коли шестимісячний строк пропущений та докази обставин, передбачених ч.3 ст.1268 Цивільного кодексу України, видаються нотаріусу непереконливими.

В такому випадку ми радимо клієнту звернутись до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно, пропонуємо послуги фахівців групи.

Окремою категорією справ є випадки, коли спадщина відкрилась до 01.01.2004 року, тобто за часів дії попереднього («старого») Цивільного кодексу України. Порядок спадкування за вказаним кодексом мав свої особливості, до того ж перед клієнтом постає проблема строку позовної давності, який найчастіше також пропущений. Досвід фахівців групи дозволяє знайти вихід з таких ситуацій.

Спадкування земельних ділянок, в тому числі «паїв», відбувається з врахуванням викладених вище положень з деякими особливостями, пов’язаними з введенням з 01.01.2013 р. нового порядку реєстрації прав на об’єкти нерухомого майна.

Профільний фахівець групи за необхідності може прийти на допомогу спадкоємцю.

Олексій Шамов

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 29. Разом: 330681
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!