А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
07.05.2014

Як правильно обрати адвоката?

Студенти юридичного факультету Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького проходять переддипломну практику у партнера юридичної групи «Право», адвоката Гриценко Людмили Олександрівни.

У пошуках власного шляху в юриспруденції студенти-юристи виклали особистий погляд на тему адвокатури. Ми приділяємо особливу увагу формуванню в середовищі молодих фахівців принципових позицій, в основу яких покладені правила адвокатської етики.

Вважаємо, що результати роботи студентів заслуговують на увагу і пропонуємо їх до ознайомлення.

Тетяна Жук

«Сьогодні в Україні налічується більше 200 вищих навчальних закладів, в яких можна отримати юридичну освіту. Оскільки професія юриста є досить престижною – випускників із такими дипломами досить багато. Що ж робити, коли потрібен фахівець у сфері права, якщо їх так багато?

Ідеальних людей не буває у нашому світі, я і не пропоную їх шукати. Просто зверніть увагу на зазначені мною моменти при виборі адвоката. Звичайно, не кожен зможе відповідати всім нижче переліченим вимогам, але саме це і допоможе Вам обрати кваліфікованого спеціаліста.

По-перше, поцікавтеся у адвоката, до котрого Ви звернулися за допомогою, по яким галузям права він спеціалізується. Адже правова система України має у своїй структурі велику кількість галузей, підгалузей, інститутів та правових норм. І бути спеціалістом у всьому фактично не можливо. Саме тому кожен адвокат обирає декілька галузей права у яких і спеціалізується. Це дуже важливий момент, оскільки «недобросовісний» адвокат може взятися за Вашу справу лише з метою отримання прибутку, хоча заздалегідь і знає, що не зможе надати Вам висококваліфіковану правову допомогу.

Також, варто запитати про статистику «виграних» адвокатом справ, подібних до Вашої та відому адвокату судову практику, яка склалася при вирішенні даної категорії справ, для того щоб Ви знали на що розраховувати.

По-друге, хочу звернути Вашу увагу на такий критерій як естетична культура юриста. У підручниках із юридичної деонтології в структуру естетичної культури юриста вкладають чотири елементи. Пропоную їх розглянути та взяти до уваги як критерії вибору адвоката.

Культура мови – це літературна мова, вільне володіння юридичною термінологією, уміння вибрати правильний тон у розмові. Також, я вважаю, варто звернути увагу на те, чи ввічливий був з Вами адвокат, чи уважно Вас вислухав. Адже, якщо адвокат при співбесіді з клієнтом (чи то ймовірним клієнтом) був зайнятий своїми справами, то він міг пропустити якийсь один момент, котрий в подальшому може потягнути за собою вирішення справи не на Вашу користь.

Далі йде культура зовнішнього вигляду – це вміння добирати одяг, зачіску відповідно до віку, посади, часу. Адвокат має виглядати охайно, офіційно і стримано. Якщо вірити психологам, то якщо людина виглядає охайно – так вона і відноситися до виконання своїх професійних обов’язків.

Наступним структурним елементом естетичної культури юриста є культура організації робочого місця. Це створення естетичної, комфортної обстановки діяльності юриста. Також адвокат має врахувати такий момент як місце прийому клієнтів та місце де клієнт може зачекати адвоката.

І останній компонент це – культура підготовки юридичних документів, яка являє собою відсутність технічних, структурних порушень, організаційних і пунктуаційних помилок при складенні процесуальних документів. Що, в свою чергу, свідчить про досвідченість та професіоналізм, обраного Вами спеціаліста.

По-третє, якщо Ви звертаєтеся до адвоката за юридичною консультацією, то вона має виглядати як тлумачення і роз’яснення, а не вказівка на чинну норму права чи ксерокопія закону. В більшості випадків юристи беруть гроші за надання консультацій, а це вже послуга. Відповідно до чинного законодавства кожен має право на надання якісних послуг. Саме тому правова консультація має бути зрозумілою та доступною пересічному громадянинові.

По-четверте, хочу зауважити, що при підписанні договору про надання правової допомоги варто поцікавитися у адвоката чи є у нього певна стратегія або ж схема дій, за допомогою яких він зможе отримати бажаний Вами результат.

Буває так, що у адвоката одночасно багато справ, і він не встигає досконало розібратися в кожній і продумати чіткий план дій, що може негативно вплинути на хід справи.

Як правило, на етапі укладення договору адвокат уже розібрався у справі і має певні уявлення щодо суті та ходу її вирішення. Якщо адвокат поділиться з Вами частинкою своїх ідей, значить він працював над вирішенням Вашої справи і зможе надати кваліфіковану правову допомогу.»

Аліна Кондратенко

«Нинішнє життя таке, що досить часто ми стикаємося з ситуаціями, в яких потрібні послуги адвоката. Коли у людини виникають проблеми із законом, перша її думка – як знайти хорошого адвоката. Але на жаль, не всі адвокати є професіоналами у своїй справі, тому необхідно поставитись до пошуку з усією відповідальністю.

Постає питання, як обрати адвоката? Хтось може з впевненістю сказати, що кращим варіантом буде звернутись до великої юридичної фірми, яка має ім’я, репутацію, своє постійне коло клієнтів. Але, на мою думку це не завжди дає гарантію того,що проблема буде успішно вирішена, адже працювати доведеться з окремими фахівцем, і тому результат буде залежати безпосередньо від його компетенції і досвіду.

Для початку необхідно сформулювати свою проблему, зібрати і взяти з собою документи, які стосуються справи. Далі вже під час укладання угоди можна оцінити професійний рівень адвоката або безпосередньо перед зустріччю подивитись його сайт.

В особистій бесіді потрібно перш за все оцінити спрямованість та мету питань адвоката, манеру ведення розмови, задуматись чи доцільні стратегії він пропонує. На мою думку, адвокат не може гарантувати успіх. Рішення суду залежить від багатьох факторів і велика частина з них не підконтрольна адвокату. Тому досвідчений фахівець ніколи не стане заявляти про це категорично навіть будучи впевнений в успіху справи.

Адвокат повинен вміти будувати тактику захисту і складати хороші процесуальні документи. При зустрічі попросіть адвоката розповісти про свою практику, дізнайтеся які справи вів, яких результатів він досягав, при можливості перевірте сказане ним через реєстр судових рішень, або через спільних знайомих. Постарайтеся зрозуміти як мислить адвокат, чи вміє він грамотно і точно виражати свої думки, уникати слів-паразитів і, звичайно, ненормативної лексики.

Запитайте також про розцінки та порядок розрахунків. Чесний і принциповий адвокат у потрібних випадках ввійде в становище клієнта і скоригує оплату послуг до прийнятної суми. Часто адвокати беруть справи не через гонорар, а лише тому, що справа їм здається цікавою з професійної точки зору або резонансною, а це краще за будь-яку рекламу. Та й авторитет адвоката має вагоме значення і серед клієнтів, і серед колег.

Постарайтеся зібрати про кандидата як можна більше інформації, причому не тільки про професійні якості, а і про людські. Необхідно мати на увазі, що довіра – один з найважливіших факторів при роботі з адвокатом! В будь-якій ситуації виходьте зі своїх особистих відчуттів, довіртеся інтуїції. Намагайтеся зупиняти свій вибір лише на професіоналах.»

Анастасія Медведєва

«Кожна людина хоч раз в житті потрапляє в таку ситуацію, коли потрібно звернутися за кваліфікованою правовою допомогою. Саме тоді постає питання про те, якого ж адвоката обрати. Вибір цей доволі не простий, адже від нього залежить успіх захисту чи відновлення порушеного права. Ви маєте змогу вільно обрати саме того адвоката, якого захочете. Для цього не потрібно мати спеціальні знання, щоб оцінити рівень професійності адвоката.

Ось на що варто звернути увагу:

1) Приміщення (офіс), де працює адвокат. Наявність потрібного технічного обладнання та порядок на робочому місці.

2) Зовнішній вигляд. Існує така наука, як юридична деонтологія, яка має враховуватись адвокатом. Зверніть увагу на зовнішній вигляд юриста чи адвоката, адже саме ця людина, можливо, буде представляти Ваші інтереси, тобто буде Вашою «довіреною особою», а тому повинна Вам імпонувати.

3) Мова. Красномовність і володіння ораторськими здібностями дає великий плюс, хоча під час консультації буде достатньо правильної, чіткої, зрозумілої і ясної мови, впевненості в думках. В розмові з адвокатом, зверніть увагу як він будує бесіду, чи уважно він Вас вислуховує, чи достатньо часу Вам приділяє, чи ставить Вам уточнюючі запитання, чи запитує у Вас документи для того, щоб перевірити правомірність Ваших вимог. Як показує практика, у більшості проблемних ситуацій є декілька шляхів її вирішення. Адвокат зобов’язаний Вас повідомити про варіанти вирішення, про можливі ризики, наслідки та послідовність дій, а також про вартісну сторону питання. Але рішення Ви маєте приймати самі.

4) Пунктуальність. Це дасть зрозуміти наскільки Ви важливі для адвоката та вкаже на ознаки його професійності, яка проявляється в умінні володіти часом.

5) Етика. Ніяких аморальних висловлювань, грубощів не повинно бути.

6) Рівень довіри.Зверніть увагу на наявність чи відсутність професійних відзнак, що, як правило, розвішують на стіні кабінету, а саме: подяки, сертифікати, дипломи про проходження курсів підвищення кваліфікації та професійних семінарів, форумів тощо. При цьому врахуйте, що при видачі таких відзнак у багатьох випадках знання не перевіряються, тому й цей критерій не має бути вирішальним.

7) Результат співпраці. Ні один адвокат не може дати стовідсоткову гарантію перемоги у вирішенні справи, так як не він приймає судове рішення. Крім цього, професійна етика адвоката застерігає від дачі обіцянок у позитивному результаті справи, тому кваліфікований адвокат ніколи не буде категорично заявляти про перемогу у справі.

Отже оплата праці адвоката здійснюється не за кінцевий результат, а за витрачений адвокатом час, складність справи, кваліфікацію і досвід адвоката та інші істотні обставини.

Зверніть увагу на зазначені рекомендації, оскільки лише від Вашого вибору залежить те, наскільки ефективно Ви зможете захистити свої порушені права та законні інтереси, та які витрати понесете при цьому.»

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 61. Разом: 332348
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!