А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
24.05.2014

Як відкрити дитині рахунок у банку?

Розмаїття фінансових програм щороку зростає, як і цікавість громадян до нових способів примножити свої гроші. Можливо, маючи дитину, ви не раз замислювалися над тим, яким чином профінансувати її майбутнє: як оплатити освіту, подорожі, житло. До речі, такими речами цікавляться не лише батьки, а й інші члени родини, тому питання є досить актуальним.

Отже, чи може дитина володіти власним рахунком у банку? Чи можна відкрити дитині рахунок в іноземній валюті? Яким чином дитина може використовувати рахунок і як гарантувати фінансову безпеку вкладу?

Одразу варто наголосити, що поняття «дитина» стосується особи, яка не досягла повноліття. Повноліття за українським законодавством настає з вісімнадцяти років (ч.1 ст.34 Цивільного Кодексу України). До моменту досягнення 14 років дитина є малолітньою особою; дитина у віці від 14 до 18 років є неповнолітньою.

Поточні рахунки на ім’я малолітніх осіб відкриваються їх законними представниками. Це можуть бути батьки (усиновлювачі, опікуни) дитини. Коштами на такому рахунку розпоряджаються також лише батьки чи усиновителі, або ж опікуни, і тільки після ідентифікації цих осіб банком.

Згідно ст.32 Цивільного Кодексу України, неповнолітня особа має право самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами; може самостійно укладати договір банківського вкладу (рахунку) та розпоряджатися вкладом, внесеним нею на своє ім’я (грошовими коштами на рахунку). Неповнолітня особа може розпоряджатися грошовими коштами, що внесені повністю або частково іншими особами у фінансову установу на її ім’я, за згодою органу опіки та піклування та батьків (усиновлювачів) або піклувальника.

Щодо відповідальності, то в даному випадку використовується ст.33 Цивільного Кодексу України: неповнолітня особа особисто несе відповідальність за порушення договору, укладеного нею самостійно відповідно до закону. Якщо у неповнолітньої особи недостатньо майна для відшкодування збитків, додаткову відповідальність несуть її батьки/усиновлювачі або піклувальник. Що стосується кредитування неповнолітньої особи, то жодна банківська установа не надасть кредит неповнолітній особі – отримання банківського кредиту серед можливих для неповнолітньої особи правочинів відсутнє.

Також існують методи оскарження правочинів, що були здійснені неповнолітньою особою за межами її цивільної дієздатності. В такому випадку слід звернутися до професіонала, тут потрібен досвідчений юрист, адвокат у Черкасах. Надають такі послуги і фахівці юридичної групи «Право».

При відкритті банківського рахунку на ім’я дитини, валюта та вид рахунку обираються, виходячи виключно з переконань клієнта і не регламентуються якимись особливими, окремими законодавчими рамками. Відкриваючи рахунок на ім’я дитини, не обов’язково вказувати цільове призначення коштів.

Безпека вкладу (поточного рахунку) залежить від багатьох факторів. Прийняти оптимальне рішення з правової точки зору вам допоможуть фахівці юридичної групи «Право». Ми індивідуально проаналізуємо договір банківського обслуговування і зможемо надати вичерпну юридичну консультацію. Якщо ви бажаєте визначитися, яку програму чи банківську установу обрати, ми запропонуємо вам порівняльний аналіз банківських пропозицій.

Ольга Устенко

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 474-18-61
(063) 577-11-88
Партнери сайту
YuristAdvokat WebSite Teplodim Namapi
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2017. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 74. Разом: 1359917
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Захисний код:
(для зміни кода натисніть на нього)
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Захисний код:
(для зміни кода натисніть на нього)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!