А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
20.10.2014

Як забрати депозит в доларах чи іншій іноземній валюті

До нас звертаються обурені вкладники відомих банків з проханням допомогти забрати доларовий депозит чи депозит в іншій іноземній валюті, розповідаючи, що після закінчення строку вкладу банк з різних надуманих причин не повертає власникам їх гроші.

Виявляється, забрати депозит в доларах сьогодні стало майже неможливим. Банк посилається на тимчасову відсутність валюти, пропонує повернути доларовий допозит в гривнях, це в кращому випадку.

Ми пояснюємо потерпілій особі, коли банк не повертає депозит, він цим порушує права вкладника, прямо визначені договором. Немає і достатнього законодавчого обгрунтування для повернення валютного депозиту в національній валюті, якщо це прямо не передбачено договором строкового вкладу.

За необхідності, спеціаліст групи складає від імені вкладника на адресу банка обгрунтовану вимогу про повернення депозиту. Якщо така вимога банком не виконується, ми готуємо позовну заяву до суду та представляємо інтереси вкладника в судовому процесі з метою стягнення депозиту у тій же валюті, в якій банк його отримав.

Системний аналіз положень ст.99 Конституції України, ст.ст.192,533 ЦК України, статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» та статті 2 Закону України «Про банки і банківську діяльність» дозволяє стверджувати, що при укладенні депозитного договору в доларах чи іншій валюті а також при наявності у банку ліцензії, яка дозволяє йому здійснення операцій з валютними цінностями, заборгованість банку перед клієнтом за депозитним договором має бути повернута останньому добровільно чи судовому порядку саме в іноземній валюті вкладу, а не національній валюті гривні.

Статтею 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» операції з валютними цінностями здійснюються на підставі генеральних та індивідуальних ліцензій НБУ. Операції з валютними цінностями банки мають право здійснювати на підставі письмового дозволу (генеральна ліцензія) на здійснення операцій з валютними цінностями відповідно до пункту 2 статті 5 цього Декрету.

Оскільки клієнт правомірно здійснив вклад в іноземній валюті, то виконання зобов’язання банку має бути також у валюті вкладу.

Окремою категорією справ є випадки, коли банк не повертає вклад взагалі. Однак, профільні фахівці групи завжди раді допомогти вкладнику повернути його кошти.

Олексій Шамов

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 156. Разом: 332987
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!