А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
07.12.2014

Як зібрати кворум на загальних зборах власників майнових паїв КСП

Питання кворуму є надзвичайно актуальним, коли необхідно зібрати загальні збори громадян-співласників майнових паїв бувшого КСП.

Часто це питання постає в судовому процесі, коли заінтересована особа (як правило, один з пайовиків) вимагає в судовому порядку скасувати рішення загальних зборів, яким, наприклад, затверджено результати паювання майна колективного сільськогосподарського підприємства, в тому числі визначено групи майна (майно соціальної інфраструктури, майно призначене для задоволення вимог кредиторів, майно, що не підлягає паювання та, врешті, майно пайового фонду), список осіб, які мають право на майновий пай та навіть прийнято рішення про виділення конкретного майна в натурі окремим особам чи групам осіб.

В такому випадку інтереси однієї особи суперечать інтересам колективу співвласників.

Як правило, питання доцільності та співмірності позовних вимог з реальним обсягом порушень прав позивача останнього мало цікавлять. У нього є принципова позиція і якщо у грошовому виразі права позивача можна виразити 32 гривнями на противагу правам колективу співвласників, вираженим в сумі між одним і двома мільйонами гривень, це все ж не дає суду права ігнорувати права позивача.

Чи варто казати, що судовий імунітет рішення загальних зборів буде міцнішим завдяки дотриманню кворуму?

Відомо, що згідно ч.1 ст.358 Цивільного кодексу України, право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Цю норму часто намагаються використати для скасування протоколу загальних зборів співвласників, посилаючись на відсутність на зборах 100% власників, тобто відсутність кворуму.

Однак, згідно п.4.1. наказу Мінагрополітики N 16 від 07.02.2001р., на перших зборах має бути визначено, що збори співвласників є правомочними за умови присутності на них не менше двох третин співвласників і рішення приймаються більшістю голосів, представлених на зборах співвласників.

Однозначною в цьому питанні є і судова практика, яка підтримує застосуванн цього наказу.

Таким чином, вміле використання в роботі загальних зборів подібних спеціальних норматиних актів вбереже співвласників від неприємних наслідків скасування прийнятих ними спільних рішень.

Олексій Шамов

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 57. Разом: 330709
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!