А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
13.06.2014

Зміна розміру аліментів

Нажаль, внаслідок розірвання шлюбу нерідко трапляються випадки, коли мати з малолітньою дитиною фактично позбавлена засобів для існування. Батько замість добровільного надання коштів на утримання дитини, а саме забезпечення відповідного рівня життя, достатнього для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного та соціального розвитку, або ж сплати аліментів по рішенню суду, ухиляється від виконання свого основного обов’язку – утримання своєї неповнолітньої дитини.

Тема зміни розміру аліментів була актуальною завжди.

Розмір аліментів на одну дитину має бути не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Наприклад, на момент написання цього матеріалу розмір прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років складає 1032 грн. Тобто, мінімальний розмір аліментів на дитину до 6 років складає 309,6 грн.

Якщо розмір аліментів визначений судом у твердій грошовій сумі та є меншим за вищевказаний мінімальний розмір, то дитині відповідно до закону призначається державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Розмір аліментів, визначений за домовленістю між батьками або за рішенням суду, зі спливом часу може бути збільшено або зменшено за наявності обставин, передбачених Сімейним кодексом України.

Такими обставинами можуть бути зміна матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось з батьків дитини та в деяких інших випадках.

За наявності хоча б однієї з перелічених обставин платнику або отримувачу аліментів доцільно звернутися до суду з позовом про зменшення або збільшення розміру аліментів.

Наприклад, громадянин Н. за рішенням суду сплачував громадянці В. аліменти на утримання спільної неповнолітньої дитини у твердій грошовій сумі 2000 грн. щомісячно, в той час коли він працював директором фірми «Обрій» та отримував заробітну плату в розмірі 5000 грн. На даний час фірма «Обрій» є банкротом, громадянин Н. залишився без роботи перебуває на обліку в центрі зайнятості, та отримує допомогу по безробіттю в сумі 2000 грн., а тому не має можливості сплачувати аліменти в сумі призначеній судом, звертається з позовом про зменшення розміру аліментів в зв’язку з погіршенням фінансового становища.

В іншому випадку громадянин К. за рішенням суду сплачував аліменти громадянці Л. на утримання дитини у твердій грошовій сумі 500 грн., щомісячно отримуючи заробітну плату в сумі 2000 грн. На даний час громадянин К. змінив місце роботи та отримує заробітну плату в сумі 7000 грн., а тому громадянка Л. подала до суду позов про відповідне збільшення розміру аліментів.

Втрата можливості сплачувати аліменти у звичайному розмірі може настати і в зв’язку з різким погіршенням здоров’я платника аліментів (чи отриманням інвалідності). Також на розмір аліментів у бік збільшення може вплинути та обставина, що отримувач аліментів за своїм станом здоров’я невзмозі робити власний вклад у матеріальне забезпечення спільної дитини і навантаження на платника аліментів має збільшитись.

Викласти у позовній заяві правову позицію та обґрунтувати її письмовими доказами не найлегша задача. Здебільшого громадяни звертаються за допомогою до кваліфікованого юриста, який надає відповідну юридичну консультацію та складає позов для звернення до суду.

Вікторія Ткачук, Олексій Шамов

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 58. Разом: 330795
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!