А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
03.01.2017

Зміни у виконавчому провадженні: приватні виконавці

Законом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» введено в дію інститут приватних виконавців.

Кожен приватний виконавець має власну печатку та здійснює свою діяльність на підставі посвідчення, виданого Міністерством юстиції України. Чинним законодавством передбачено створення Єдиного реєстру приватних виконавців України, де буде міститися інформація про вказаних осіб, про видані чи переоформлені їм посвідчення та інші дані.

Громадяни чи юридичні особи можуть самостійно обирати приватного виконавця, який здійснюватиме примусове виконання рішень. Але при цьому потрібно враховувати місце виконання рішення, яке визначається ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження». У разі подання заяви про примусове виконання рішення, до неї необхідно додати квитанцію про сплату авансового внеску, порядок визначення розміру якого передбачено у ст. 26 вказаного Закону. В цій же статті зазначено і перелік стягувачів, які звільняються від сплати такого внеску.

Юрисдикція приватних виконавців, порівняно з органами державної виконавчої служби (державними виконавцями), є обмеженою. Так, приватний виконавець здійснює примусове виконання рішень, які передбачені ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження», окрім рішень, зазначених у п. 1 – 11 ч. 2 ст. 5 цього ж Закону. Це, зокрема, рішення про відібрання і передання дитини, про виселення та вселення фізичних осіб, про конфіскацію майна, рішень, за якими стягувачем або боржником є держава, та інші.

За свою діяльність виконавець отримує винагороду. Основна винагорода може встановлюватися у відстоках або у вигляді фіксованої суми. Угодою між приватним виконавцем і стягувачем може бути передбачена додаткова винагорода. Однак з боржника забороняється стягувати таку додаткову винагороду, а також додаткові витрати, крім тих, які визначені Міністерством юстиції України.

Обов’язковою умовою діяльності приватного виконавця є страхування його цивільно-правової відповідальності. Якщо вказаного договору немає, або він нечинний, здійснювати діяльність приватного виконавця заборонено. Також, якщо в Єдиний реєстр приватних виконавців України внесено запис про зупинення чи припинення права на здійснення діяльності приватного виконавця, то після цього особа не може здійснювати таку діяльність.

Владислава Медуха

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 20. Разом: 332307
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!