А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Новина
01.10.2014

Черкаські адвокати відвідали форум «Адвокатура України. Київські дзвони»

24.09.2014 в м.Києві відбувся довгоочікуваний IV щорічний осінній форум: «Адвокатура України. Київські дзвони». Форум організувала та провела Асоціація Адвокатів України спільно з Національною асоціацією адвокатів України за підтримки Німецького фонду міжнародного правового співробітництва.

Вся юридична еліта з нетерпінням чекала цього заходу, так як він охопив досить широке коло актуальних тем, які представили не просто практикуючі адвокати, а й спеціалісти своєї справи.

Серед доповідачів були Вероніка Горрер – адвокат Федеральної палати адвокатів Німеччини, LL.M., керуючий справами для Центральної та Східної Європи, Туреччини; Цимбрівська Оксана Степанівна – Національний експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Компонент IV – Доступ до правосуддя та забезпечення прав на захист; Гвоздій Валентин Анатолійович – адвокат, Заступник Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України, член Наглядової Ради Асоціації адвокатів України, Керуючий партнер ЮФ «Гвоздій та Оберкович», Петрова Наталія Іванівна – адвокат, заступник керівника Проекту USAID «України: верховенство права, Ткачук Олег Степанович – суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вишневський Андрій Володимирович – адвокат, директор Координаційного центру з надання правової допомоги та інші.

Під час форуму з адвокатами було обговорено близько 18 різноманітних тем. Серед найактуальніших:

– «Правовий і соціальний статус осіб, які беруть участь в зоні АТО»;

– «Практичні аспекти здійснення адвокатської діяльності на території, що має статус окупованої»;

– «Практичні аспекти здійснення правосуддя та кримінального провадження в умовах проведення антитерористичної операції»;

– «Особливості розгляду кримінальних справ, пов’язаних із військовими злочинами»;

– «Ідеї функціонування військової прокуратури»;

– «Військова юстиція. Виклик часу чи «тіні забутих предків?»;

– «Пріоритетні напрямки реформування кримінальної юстиції України: бачення адвокатів»;

– «Оподаткування та звітність індивідуальної адвокатської діяльності»;

– «Адвокатський запит. Проблемні питання та шляхи розв’язання»;

– «Маркетинг адвокатської діяльності»;

– «Безоплатна правова допомога: свіжі ідеї та нові виклики» тощо.

Повну програму форуму можна переглянути за посиланням.

В форумі взяли участь адвокати з усіх куточків України, зокрема й представники Черкаської області: адвокат Гриценко Людмила (партнер ЮГ «ПРАВО»), адвокат Скіць Станіслав (керуючий партнер ЮК «Скіць та партнери»), адвокати, що здійснюють індивідуальну адвокатську діяльність – Вовк Андрій та Ігнатенко Володимир.

Цікаво та пізнавально пройшли обговорення виступів з Веронікою Горрер про систему адвокатури Німеччини. Увагу адвокатів привернуло питання голови Національної Асоціації адвокатів України – Ізовітової Л.П. щодо можливості з боку доповідача (пані Горрер) сприяти організації спільного навчання адвокатів разом із суддями та прокурорами з метою однакового понятійного розуміння нових позицій в законодавстві, стратегії і тактики побудови лінії захисту по «новому КПК». На що В. Горрер пообіцяла посприяти реалізації такої ідеї в Україні, адже за кордоном, зокрема в Германії, спільні навчання проводяться вже багато років і приносять свої позитивні результати.

Досить «наболілою» для адвокатів стала обговорена тема пошуку клієнтів та організація рекламних кампаній. Наприклад, в Германії реклама адвокатської діяльності пройшла дуже цікавий реформаційний шлях від консерватизму до сучасності. Історично склалося, що раніше в Німеччині будь-яка реклама адвокатів була заборонена, а вивіски (інформативного характеру, з зазначенням прізвища і спеціалізації) повинні були бути однакового розміру з однаковим шрифтом. Після вступу Германії до Євросоюзу, коли реклама набула більш вільної форми, її дозволили у вигляді статей та професійних інтерв’ю. Під час обговорення в межах «кавових пауз», адвокати прийшли до спільної думки, що розповідь про себе, саме в форматі відповіді на запитання аудиторії (круглі столи, тренінги, конференції, форуми) є доцільнішою і ефективнішою, ніж просто реклама у вигляді відеороликів чи листівок-флаерів. Найкращим та найефективнішим способом привернення уваги клієнтів до конкретного адвоката є безпосередньо рекомендації його клієнтів, тобто реклама «із вуст в уста».

Ще однією із актуальних та важливих питань була піднята тема системи оподаткування фізичних осіб, що здійснюють незалежну адвокатську діяльність. Щодо цього Проскура К.П. наголосила на необхідності спрощення та більшої прозорості податкового навантаження самозайнятої особи. Адже загальна сума податкових платежів адвоката, якщо він здійснює незалежну адвокатську діяльність самостійно, становить 17% від чистого доходу, а в разі залучення праці найманих працівників – 34,7%. Доповідач наголошувала на необхідності зменшення розміру відсотка податкових платежів, однак питання реалізації пропозиції залишилося відкритим.

Оксана Цимбрівська в своїй доповіді «Пріоритетні напрямки реформування кримінальної юстиції України» виклала своє бачення реформ судової системи, кримінальної юстиції, органів прокуратури, публічної та освітньої сфери судових органів тощо.

Серед обговорених потенційних змін, для сприяння неупередженості правосуддя пропонувалося провести наступні заходи: створення суду присяжних; перехід до виборності посади суддів; відсутність пожиттєвого обрання суддів. Ці пропозиції не є позицією доповідача, а зроблені вони на основі дослідження, в якому взяла участь певна кількість адвокатів. Однак, не всі погодилися з необхідністю таких категоричних підходів, мотивуючи свою позицію тим, що виборність посади суддів може призвести до лобіювання інтересів певних осіб, які займатимуться організацією виборчого процесу та корупції. Під час дискусії адвокати не прийшли до спільної думки і питання доцільності «виборності» суддівських посад залишилося відкритим.

Одним з пріоритетних напрямків реформування кримінальної юстиції щодо використання «нового КПК» зазначено необхідність урівноважити повноваження сторін в кримінальному процесі. Що стосується реформ органів прокуратури, то в рамках цієї сфери запропоновано відмовитися від тиску вищих за посадою прокурорів та від так званих «показників» і «прокурорської статистики». Серед необхідних кроків в адвокатурі – спрощений доступу адвокатів до зброї, прозорість процедури оподаткування адвокатської діяльності тощо. В сфері публічності судових органів були пропозиції щодо впровадження в судах посади з питань зв’язків з громадськістю; допуск ЗМІ до участі в судових засіданнях та прозорість процесу їх допуску; проведення судових засідань в спеціальних залах, а не в кабінетах; дотримання пунктуальності і розміщення розкладу розгляду судових справ у доступних місцях.

Для підвищення кваліфікації учасників судових процесів О. Цимбрівська погодилася із думкою В. Горрер щодо необхідності спільного навчання суддів, адвокатів і прокурорів, окрім того запропонувала необхідність поглибленого вивчення Європейської Конвенції усіма учасниками судового процесу. Особливо актуальним нововведенням має стати на її думку сприяння підвищенню рівня освіченості слідчих суддів.

В рамках доповіді «Ухилення від призову за мобілізацією: аналіз судової практики» адвокатом, членом Правління ААУ Дубчак Л.С. проаналізовано чинне законодавство з огляду на склад злочину, проведено моніторинг судових справ щодо притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які умисне ухиляються від виконання обов’язку, передбаченого ст.336 КК України. Так, в Єдиному державному реєстрі судових рішень з дня набрання чинності Указу в.о. президента України О. Турчинова зареєстровано 38 судових рішень в справах по обвинуваченню за ухилення від призову, 21 з яких – обвинувальні вироки з призначеним покаранням.

Цікавою була дискусія після виступу судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Ткачука Олега Степановича. Так на запитання учасників форуму, чому багато касаційних скарг повертається без вирішення питання про відкриття касаційного провадження, Ткачук О.С. звернув увагу на необхідність більш детального вивчення вимог до касаційної скарги, підкресливши, що Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ – це суд права, а тому в касаційній скарзі має йти мова виключно щодо порушення норм матеріального і процесуального права, а не опис обставин справи чи деталізація невідповідностей висновків судів, що є об’єктом перевірки судів нижчих інстанції.

Окрім цих питань в ході форуму було піднято ще багато цікавих та актуальних тем, з яких учасники почерпнула для себе нові знання. В перервах адвокати та доповідачі мали можливість поспілкуватися між собою, отримати відповіді на запитання, поділитися досвідом, знайти спільні шляхи вирішення тих чи інших ситуацій та в подальшому втілювати їх на практиці, забезпечуючи своїм клієнтам найвищий рівень захисту їхніх прав.

Висловлюємо щиру подяку організаторам форуму. Успіху Вам, миру, благополуччя, гармонічного розвитку і процвітання.

Фотозвіт можна переглянути тут.

Людмила Гриценко

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 218-37-23
(093) 388-03-38
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 19. Разом: 333939
Зворотній зв’язок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!