А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Новина
19.11.2014

Шкільна лекція адвоката для учнів 8-9 класів

13 листопада 2014 року адвоката Людмилу Гриценко запросили у Черкаську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І-ІІ ступенів № 14 взяти участь в інтелектуально правовій грі «В царстві Феміди» в якості одного з трьох членів жюрі. Гру організовано та проведено в між учнями 9 класів.

Після проведення заходу та супроводжуючих коментарів адвоката соціальний педагог школи Ніна Василівна запросила Людмилу Гриценко провести відкритий урок для учнів 8-9 класів на тему «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх».

17 листопада 2014 року о 15:00 год. в інтерактивному класі адвокатом Гриценко Людмилою проведено такий відкритий урок з залученням більше 40 учнів та окремих вчителів.

В своїй лекції адвокат навела деталі й порівняння поширених суспільних відносин, які регулюються нормами адміністративного і кримінального права, провела паралелі між галузями права, визначила істотні відмінності.

На уроці аналізувалися особливості адміністративної відповідальності неповнолітніх в розрізі статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, особливості звільнення від адміністративної відповідальності, застосування заходів громадського впливу. Особливу увагу лектор звернула на ті адміністративні правопорушення, відповідальність за вчинення яких настає з 16 років, навела перелік відповідних стягнень, як міри відповідальності.

Другу половину доповіді присвятили особливостям кримінальної відповідальності неповнолітніх. Важливим було звернути увагу учнів, фактичний вік яких складав 13-15 років, на перелік злочинів (кримінальних правопорушень), відповідальність за які настає з 14 років. Було проаналізовано, які саме види кримінального покарання може бути застосовано до неповнолітніх. Розглянуто можливості звільнення від кримінальної відповідальності з застосуванням заходів виховного характеру.

З метою ілюстрації моделювались ситуаційні задачі щодо можливого притягнення до адміністративної та/чи кримінальної відповідальності.

Лекція була цікавою. Звучали запитання, діти приймали активну участь у вирішенні задач. Фотозвіт можна переглянути тут.

Ми, представники молодої черкаської адвокатури приймаємо активну участь у формуванні правового світогляду юного покоління. Розуміємо, що наше майбутнє в наших руках, а тому приділяємо час співпраці з ВУЗами та іншими навчальними закладами. Працюючи з молоддю, ми сприяємо підвищенню рівня поваги до закону та намагаємось зробити деякі норми права ближчими й зрозумілішими для дітей.

Ми починаємо з себе й завжди раді співпраці.

Координатор юридичної групи «Право» Олексій Шамов
Адвокат, Член НААУ, член ААУ Людмила Гриценко

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 218-37-23
(093) 388-03-38
Партнери сайту
YuristAdvokat WebSite Teplodim Namapi
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2017. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 51. Разом: 1359894
Зворотній зв’язок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Захисний код:
(для зміни кода натисніть на нього)
Зворотній дзвінок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Захисний код:
(для зміни кода натисніть на нього)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!