А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
17.12.2017

Адвокат майбутнього

”На каждом повороте твоей жизни, всякий раз, когда ты принимаешь решение, рождается новая часть тебя. Ты становишься родителем твоих новых «Я», которые придут.”

…Саме такою фразою хочеться почати розповідь про участь Адвоката Людмили Гриценко у програмі «Адвокат майбутнього».

«Адвокат майбутнього» – це перша всеукраїнська програма професійного розвитку для адвокатів, що ґрунтується на кращих національних та міжнародних практиках. Ініціатива започаткована за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні». Проект передбачає співпрацю між Канадським бюро міжнародної освіти, Асоціацією правників України, ГО «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» за експертної підтримки Канадської асоціації юристів. Метою проекту є розробка та реалізація програми професійної підготовки адвокатів.

З понад 700 конкурсантів до участі у Програмі відібрали 109 адвокатів з різних регіонів України, які і утворили першу «золоту» сотню учасників. 29 грудня 2016 року Людмила Олександрівна отримала заповітного листа...

Если человек не предпринимает попытки сделать больше, чем он может, то ему никогда не удастся сделать все, на что он способен...

Не дивлячись на свій тісний робочий графік, протягом року Людмила Олександрівна проходила навчання у Києві, Львові, Харкові та Одесі. Уся програма складалася з чотирьох навчальних модулів, присвячених питанням роботи адвоката з клієнтом та етиці спілкування, взаємодії адвоката з судом та іншими учасниками процесу, комунікації в адвокатській спільноті, незалежності адвоката і правосуддя, розвитку лідерських здібностей, менторства та наставництва, комунікації з різними засобами масової інформації, в соціальних мережах, особливостям роботи з громадською думкою. Наскрізними темами, що червоною ниткою проходять крізь всі модулі, є етика адвоката, лідерство та комунікація. Разом з учасниками, крім організаторів, у модулях працювали експерти, прикріплені до кожної з груп, а також найкращі професійні тренери України, які проводили відповідні тематичні заняття.

19 листопада 2017 року Людмила Олександрівна зі своєю групою закінчила навчання в рамках Програми. Про участь у «Адвокаті Майбутнього» Людмила Олександрівна говорить із великим захопленням:

«Для мене участь у програмі ”Адвокат Майбутнього” стала своєрідним шляхом в глибину професії через аналіз та рефлексію власної особистості. Хоча вектор розвитку навряд чи можна назвати однонапрямковим. Ні, однозначно було розширення і деталізація.

Подивитись на професію, в якій Ти – не побоюсь цього слова – живеш, під новим кутом. Знаєте, коли Ви заходите в якусь кімнату і щось там бачите, а щось не помічаєте взагалі, то в певному часовому проміжку – деяка частина світу залишається поза Вашою увагою. В момент, коли я потрапила в першу сотню учасників цього проекту – я була в професії дев’ятий рік. Можливо це випадковий збіг обставин та 9 років своєї адвокатської діяльності я відмічала у Львові саме на другому модулі програми…

Після закінчення четвертого модулю і перед врученням сертифікатів, я відверто зізнаюсь собі і читачам, що попередні 9 років я все ж таки не помічала частину світу професії. Саме завдяки проекту – моє усвідомлення та моя місія в професії склалися в пазл.

Ще до участі в проекті я постійно замислювалась над існуванням в кожній професії певних законів. Ну скажімо – навряд чи можна заперечувати що для лікарів актуальний закон ”не зашкодь”

Чи актуальний він для адвокатів – однозначно. На сьогодні я навряд чи готова викласти тут повний список таких професійних законів. Я маю певні напрацювання – та всьому свій час. Не зараз. Для кожного професіонала ці закони будуть свої власні, осмислені і проголошені, чи продумані і усвідомлені. Звісно так звані професійні закони мають бути з урахуванням чинного законодавства, актуальної редакції правил адвокатської етики і структури внутрішнього світогляду.

Та програма ”Адвокат Майбутнього” дала мені чітке усвідомлення що такі закони є. І що розвиток особистості – прямо пропорційний розвитку професіонала.

Ми, адвокати, інколи так часто захоплюємось вирішенням ”чужих” проблем, що періодично забуваємо про наявність своїх. Розумієте – майже 9 повних років в адвокатурі, і ще 7 в статусі помічника судді – я працювала з проблемами, бо в моєму світогляді була саме така категорія.

А потім відбулася зустріч з Андрієм Костіним, експертом програми #АМ, відомим одеським адвокатом і харизматичною особистістю. І наприкінці першого модулю Андрій Костін сказав – ”Клієнт приходить до Вас не з проблемою, а з інтересом вирішити проблему”

… Так, мій світ похитнувся і не рухнув. Він еволюціонував. В мене в голові поступово зникло напруження від того, що я постійно працюю з проблемами людей. Ні, то я так бачила ситуацію. На справді – я працюю з інтересами.

І як наслідок – ми на порозі укладення мирової угоди у дуже складній справі про розподіл майна подружжя (”заводи –параходи”, ті хто в темі – розуміють), в яку я вступила задовго до участі у даному проекті. А знаєте чому – тому що тепер я працюю з інтересами, і інколи такий інтерес клієнту необхідно ”підсвітити”. Показати під іншим кутом. Показати як інтерес, а не як проблему…

Ось так легко одна вчасно сказана фраза перетворила мене з борця з проблемами на архітектора компромісу, який працює з інтересами… Чим не соціальний інженер…))) А це зовсім інший рівень світосприйняття.

На кожному модулі ми чули десятки таких фраз. Ці фрази сипались у нашу свідомість і проростали там. Ці фрази перевертали зрозумілі для нас категорії. Надихали. Спонукали задуматись. Ми заглиблювались. Ми вивчали багатоплановість і багатошаровість ситуації. Варіанти різних поглядів на неї варіанти різних її аналізів. Установки – вставки. Наше бачення… (для тих, хто в темі – пральні машинки і капелюхи)…

Я бачу себе наставником, лідером, і навіть експертом в певних категоріях. Та лише в програмі #АМ я вчилася навичкам, які повинні бути у наставника, ментора. Я філігранила свої навики лідера. Не того лідера, який закликає, свариться і нав’язує, а того, який розуміє – що головне – це люди з якими Ти працюєш… Лідера, який шукає підхід, приймає, мотивує, надихає, усвідомлює рівень відповідальності і не боїться її… лідера, який збирає команду людей в чомусь краще, ніж він сам – щоб вчитися…

Хочу процитувати І. Хакамаду – ”Лідерство – це не одноразова акція, це – стиль життя”. Для мене після третього модулю #АМ розуміння лідера і лідерства змінилось. Маленькими кроками можна обійти весь світ. М’якість і людяність – це теж сила. Наскільки важливо в найтяжчих ситуаціях зберігати почуття гумору, вміти мислити масштабно і про людей. Вкотре мій власний світ похитнувся і встояв в теплих долонях Ірини Глущенкової.

Тепер я точно знаю, яким тренером я хочу бути. Мені є куди рости. Однозначно.

Тепер про людей. Про 109 особистостей. 109 самодостатніх світів з усієї України. Мистецтво будувати мости. Мости між світами, між людьми, між серцями.

Що сказати про нашу групу? Гуляти не рідними новими цікавими містам, викликати Uber– таксі, вивчати місто, ютитися в місцевих кафешках, грати до ранку в ”крокодила”… можна продовжувати, та глобально – все буде зводитися до того, що ми будували мости. Мости між серцями, між світоглядами і між професіоналами.

..Інший адвокат в судовому процесі перестав бути для мене опонентом. Він став гіпотетичним однодумцем…

Від набору якостей… від нашого внутрішнього світу залежить вміння сказати – ”мы с Тобой одной крови…”

Я впевнена, що ми всі пам’ятаємо Чорну пантеру Багіру з мультику Мауглі, яка в свій час знайшла в собі сили і ресурс для побудови мосту…

В її вчинку – було обдумане стратегічне рішення, дія і наслідки… заради майбутнього:

”…Человек – это интересно…

-Кто подаст голос за детеныша…

-….

-Акела… и Ты … свободное племя… Закон джунглей гласит… Закон джунглей гласит, что жизнь детеныша может быть выкуплена…

-Говори, Багира, говори… говори… говори…

-А к словам…, я добавляю быка, только что убитого мной….”

-где бык то, Багира?

-там, на излучине [волки убегают к излучине]

Табаки: — Я только на минуточку — посмотрю, куда это они пошли. [убегает к излучине] ….”

Можливо, це примітивний приклад, та це однозначно нестандартний, неочікуваний хід. Це цікавий, непередбачуваний крок у вирішенні ситуації (в контексті мультику діє закон джунглів – ”Кожен сам за себе”) Багіра вийшла за звичні рамки…Мало місце усвідомлене рішення, дія і наслідки…Багіра в мультику побудувала міст, між існуючим законом джунглів, інтересом зграї і інтересами Мауглі.

Ось вона – проста і зрозуміла формула – усвідомлене рішення, дія і наслідки (у відповідності до поставленої цілі). Ось він простий, і відомий нам з дитинства принцип – побудови мостів – робота з інтересом… Бачити інтерес, усвідомлювати його і невеликими кроками, не руйнуючи світи, а охороняючи їх – будувати мости між інтересами…

P.S. Звісно це лише початок і навряд чи це можна назвати повним враженням про програму ”Адвокат Майбутнього”… Ні це лише шматочок вершини айсбергу…».

”Дорога, ведущая к успеху, вечно обновляется. Успех — это поступательное движение, а не точка, которую можно достичь...”14 грудня 2017 року Людмила Олександрівна отримала сертифікат про успішне проходження навчання у даній Програмі. У цей же день розпочалося навчання другої сотні адвокатів, до якої увійшов партнер Юридичної групи «Право» Шамов Олексій Анатолійович. Розвиток і вдосконалення – це одні із фундаментальних принципів нашої роботи. І зупинятися на досягнутому ми не збираємось! Далі буде…;)

Людмила Гриценко, Тетяна Жук

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 218-37-23
(093) 388-03-38
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 100. Разом: 329234
Зворотній зв’язок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!