А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Новина
10.11.2014

У Львові проведено адвокатський семінар з дотримання прав людини

Протягом 3-8 листопада 2014 року у м.Львів відбувся навчальний семінар для адвокатів з питань застосування Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейської суду з прав людини.

Семінар покликаний вдосконалити теоретичні знання та практичні навички авдокатів у застосуванні конвенції як у національних судах усіх рівнів так і в Європейському суді з прав людини.

Семінар організовано ОБСЄ та Національною асоціацією адвокатів України за фінансової підтримки уряду Канади в рамках проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя».

Організатори акцентували увагу адвокатів на конкретних рішеннях Євросуду та окремих його принципових позиціях.

Обговорено поняття «принцип юридичної визначеності». Суть принципу полягає у вимозі до національного законодавства прозоро і передбачувано регулювати конкретні суспільні відносини. Особа має бути впевнена, що діючи певним чином, вона захищена законом від переслідування та покарання (так звані «легітимні очікування»), знати у яких конкретних випадках такого захисту немає через неправомірність дій. Тобто, всі варіанти розвитку подій державою мають бути визначені й передбачені всі можливі наслідки дій особи.

В цьому контексті Євросуд розглядає всі національні норми, в тексті яких є слова «та інше, тощо, та в інших випадках», як такі, що не відповідають принципу юридичної визначеності, оскільки є неконкретними. Тому рішення національного суду, ухвалене з порушенням принципу юридичної визначеності, Євросудом скасовуються.

Приділено увагу практичному застосуванню статей 1,3,5,6,13 Європейської конвенції з прав людини.

Визначено способи фіксування моменту затримання особи правоохоронними органами з метою контролю її вчасного звільнення не пізніше 72 годин у передбачених КПК України випадках.

Акцентовано увагу щодо непоодиноких неправомірних випадків затримання особи під виглядом виявленого адміністративного правопорушення з метою її подальшого кримінального переслідування; випадки фактичного затримання особи через підозру у вчиненні кримінального правопорушення під виглядом необхідності допитати її в якості свідка. Перед допитом в якості свідка особа піддається тиску через попередження її про кримінальну відповідальність за відмову від давання показів та у багатьох випадках вона не інформується належним чином про своє право давати покази в присутності адвоката.

Порушення прав свідка відбувається і в тому випадку, коли від нього вимагається надання показів негайно, тобто у незручний для нього час, без можливості у спокійному стані відновити у пам’яті необхідні події, отримати правову допомогу адвоката. Закон передбачає завчасний виклик свідка повісткою до двох разів у добровільному порядку. Лише у разі злісної неявки свідка до нього може бути застосований привід, як прояв державного примусу. В усіх інших випадках обмеження свободи людини є прямим порушенням її конвенційних прав.

Окремою темою семінару розглянуто практичні аспекти надання правової допомоги учасникам АТО та вчасного правового реагування на порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях.

Адвокати з міста Черкаси Гриценко Людмила, Вовк Андрій, Скіць Станіслав та Шамов Олексій також взяли участь у семінарі. Висловлюємо організаторам проекту вдячність за чергове ефективне підвищення професійної кваліфікації адвокатів України.

Фотографії з семінару розміщені у розділі «фото», відеофрагмент – у розділі «відео».

Олексій Шамов

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 45. Разом: 339597
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!