А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Новина
27.03.2015

Зустріч правників із студентами «Черкаського державного бізнес-коледжу»

Адвокати ЮГ «Право», притримуючись старих добрих традицій, продовжують проводити зустрічі з студентами черкаських навчальних закладів. Метою таких зустрічей є спілкування з молодим поколінням, життя в «ногу з часом», роз’яснення молоді норм законодавства та надання практичних порад як поводити себе в тій чи іншій ситуації.

23 березня 2015 року адвокати Шамов Олексій та Гриценко Людмила спільно з головним спеціалістом юридичного сектору Інспекції з питань захисту прав споживачів В’ячеславом Коновалом провели зустріч із студентами Черкаського державного бізнес-коледжу.

Під час спілкування із студентами юристи обговорювали практичні аспекти застосування ст. 8, 9 та 10 ЗУ «Про захист прав споживачів» в розрізі прав споживачів при купівлі товару належної та неналежної якості та їх прав у разі порушення умов договору про виконання робіт чи надання послуг. Зокрема, студентів цікавили питання яким чином вони самостійно можуть захистити свої права в разі їх порушення, а в яких випадках необхідно звертатися до інспекції з питань захисту прав споживачів та як правильно це зробити, аби реагування інспекції на їх звернення було своєчасним та відповідало реальним запитам.

Як пояснив В’ячеслав Коновал, звернення споживача повинно містити короткий опис порушення прав споживача та має містити правильно поставлені питання до інспекції. Тільки в цьому випадку можливе реальне вирішення існуючої проблеми. Юрист запевнив студентів, що інспекція з питань захисту прав споживачів не є правоохоронним органом і діє лише в межах своїх повноважень, визначених ЗУ «Про захист прав споживачів», а тому не варто зловживати своїми правами та звертатися з надуманими питаннями, або такими, що не стосуються її компетенції.

З практичної точки зору підійшла Гриценко Людмила, яка визнала, що сучасні маркетингові технології мають всі ознаки агресивності, тобто є такими, що можуть нав’язувати споживачеві навіть неконкурентоспроможний товар за високою ціною, а тому порадила студентам не вірити сліпо в рекламу мас-медіа, а до вибору марки та моделі товару, який бажаєте придбати, підходити з критичної точки зору.

Закон України «Про захист прав споживачів» дійсно передбачає можливість повернення товару належної якості, але тільки в тому випадку, якщо ви його ще не розпакували і він вам не підійшов за габаритами, технічними характеристиками тощо, а не тоді, коли ви вже спробували його в дії і лише потім вирішили повернути з якихось інших причин. І в цьому випадку споживач має право на заміну цього товару на рівноцінний іншої моделі, або іншої марки, але без права на повернення готівки. Якщо товар вже був у використанні та в процесі виявилися якісь недоліки, споживач має право на гарантійне сервісне обслуговування (ремонт). Заміна такого товару на інший або повернення коштів за нього можливе лише у випадку використання всіх гарантійних талонів та наявності висновку, що ремонт даного товару є недоцільним або неможливим. Гарантійне обслуговування товару, як правило, розраховане на цілий рік, а в умовах нинішньої економіки національна валюта частково знецінюється.

Аби не потрапити в таку ситуацію варто відповідально підходити до вибору будь-якого товару, який ви збираєтесь придбати, адже споживач також несе відповідальність за вибір, який зробив.

Адвокат Олексій Шамов розповів студентам кілька цікавих прикладів, які мали місце в його особистій судовій практиці. Охарактеризував способи доказування, якими має користуватись кожен свідомий споживач, якщо його права були порушені і необхідні беззаперечні докази такого порушення.

Зустріч пройшла в дружньому колі, спілкування було відкритим і теплим. Лунали запитання та відповіді. Маємо надію, що всі учасники зустрічі залишились задоволеними.

Фотозвіт у розділі Фото.

Людмила Гриценко

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 42. Разом: 339594
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!