А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Практика
20.04.2015

Безоплатна та якісна правова допомога

Серед українців склалася думка: «Якщо безкоштовне, то обов’язково неякісне». Юридична група «ПРАВО» сміливо заявляє про хибність такої думки.

Наведемо приклад з практичного досвіду роботи одного із адвокатів нашої групи – Гриценко Людмили Олександрівни. В грудні, в рамках надання безоплатної вторинної правової допомоги, її призначили здійснювати захист дев’ятнадцятилітнього сироти, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 186 КК України, осудженого вироком суду до 3 років позбавлення волі та звільненого на підставі ст. 75 КК України від відбуття покарання з випробувальним терміном в 1 рік 6 місяців. Вирок суду ухвалено за 2 місяці до наступного затримання. За дані кримінальні правопорушення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 6 років.

Під час спілкування адвоката із підозрюваним було помічено певні особливості в формулюванні підзахисним своїх думок та способі їх вираження, в результаті чого у Гриценко Л.О. виникли підозри про наявність у її підзахисного певних психічних та психологічних розладів. Сам підзахисний не повідомляв про наявність в нього будь-яких захворювань – ймовірно, соромився. Однак наполегливість та небайдужість адвоката підштовхнула її скористатися своїм правом щодо збору інформації та характеристик про особу підзахисного. Адвокатом було направлено запити до всіх навчальних закладів, де навчався юнак, з метою виявлення відомостей про наявність в нього будь-яких захворювань та проходження ним лікування. З відповідей виявилося, що молодий хлопець дійсно має психічне захворювання та неодноразово проходив лікування в спеціалізованих медичних закладах під час навчання.

Відповідь на адвокатський запит про підтвердження наявності у особи психічного захворювання, отримана від спеціалізованого медичного закладу, стала ґрунтовною підставою для проведення слідчими психіатричної експертизи. Висновок судового експерта, яким встановлено прояви хронічного психічного захворювання, в результаті якого особа не може усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними, став підставою для звернення прокурора до суду з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру до підсудного.

Зважаючи на наявність судимості і рецидиву кримінального правопорушення в період іспитового строку, абсолютну відсутність коштів та байдужість органів слідства до особи обвинуваченого, юнак міг бути засуджений до реального позбавлення волі строком не менш, як на 3 роки. За сукупністю вироків строк відбування покарання міг бути значно більшим. Завдяки сумлінному виконанню покладених на адвоката обов’язків та дотримання стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги, підзахисного було визнано неосудним та застосовано щодо нього примусові міри медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричної лікарні зі звичайним наглядом.

Такий підхід до виконання своїх професійних обов’язків покладений в основу корпоративної етики юридичної групи «ПРАВО». Адвокатами групи здійснюється однаково якісне надання юридичних послуг не тільки за гонорар, але і в порядку надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Юридичну консультацію з будь-яких питань Ви завжди можете отримати в наших офісах, що знаходяться за адресами: м. Черкаси, вул. Університетська, 33 оф. 4, та м. Черкаси, вул. Смілянська, 75. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті.

Наталія Соловей

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 218-37-23
(093) 388-03-38
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 44. Разом: 339596
Зворотній зв’язок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!