А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Практика
29.09.2014

Безоплатний адвокат, скасований вирок і задоволений клієнт

Адвокат Гриценко Людмила з 2013 року включена до реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

В періодичних новинах сайту ми повідомляємо про співпрацю з Центром з надання безоплатної правової допомоги, в розрізі проведення каскадних тренінгів та кущових семінарів, в яких беруть участь адвокати юридичної групи «Право» Брус Сергій та Гриценко Людмила.

Сьогодні хочеться зупинитися на одній із справ в рамках співпраці з Центром надання безоплатної вторинної правової допомоги.

05 серпня 2014 року адвокат Гриценко Людмила отримала доручення від Черкаського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги про здійснення захисту від обвинувачення громадянки О.Г. за нормами «старого» КПК України (1960 року) в суді апеляційної інстанції за ч.1 ст.125 КК України (справа приватного обвинувачення).

На сьогодні в Україні діють Стандарти якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі, які затверджені Наказом Міністерства юстиції України від 25.02.2014 року № 386/5 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 26.02.2014 року № 337/25114 та являють собою комплекс основних характеристик моделі гарантованого державою захисту, дотримання яких є обов’язковим для адвокатів, що надають безоплатну вторинну правову допомогу.

Адвокат Людмила Гриценко сформувала лінію захисту у відповідності до вищевказаних стандартів.

Ознайомлення з матеріалами справи тривало майже два робочих дні. Виявилось, що справа по суті своїй не складна, складається з двох томів та «відмовного» матеріалу, але містить багато суперечностей і тривалий час (більше двох років) слухається судами першої інстанції. Крім того, справі була притамання певна пікантність, оскільки основні події відбувалися в державній установі й у робочий час.

Після ознайомлення з матеріалами справи, адвокат призначила зустріч підзахисній. Зустріч тривала більше трьох годин, в результаті чого складено протокол інтерв’ю (протокол першого побачення з клієнтом), сформовано адвокатське досьє, отримано відомості про особливості, які мають значення для справи.

Результатом зустрічі стало узгодження правової позиції захисту адвоката з клієнтом, оскільки за кілька років перебування в суді підзахисна вже сформувала свою лінію захисту, однак вирок суду був, як то кажуть, не на її користь, тому лінія захисту потребувала відповідних коригувань.

При підготовці до судового засідання адвокат опрацьовала матеріали українського та європейського законодавства; в промові судових дебатів посилалась на правові висновки Верховного суду України та практику Європейського суду з прав людини.

Засідання в суді тривало близько 30 хвилин, що для засідання в апеляційній інстанції, та ще й по «старому» КПК України, є досить тривалим засіданням.

Після виходу з нарадчої кімнати колегія суддів прийняла рішення – скасувати вирок суду першої інстанції та направити справу на новий судовий розгляд в той же суд, але в іншому складі. Тобто апеляційна скарга підзахисної була задоволена частково, саме з тих доводів, які наводилися захисником в промові.

Основна лінія захисту полягала в тому, що докази вини підсудної (підзахисної), які знаходилися в матеріалах справи, були суперечливими між собою і в своїй сукупності не приводили до єдиного висновку про винність особи. Колегія суддів відмітила, що доводи, викладені в апеляційній скарзі та підтримані захисником в судовому засіданні щодо невідповідності висновків суду першої інстанції фактичним обставинам справи є слушними, оскільки в матеріалах справи відсутній один з основних доказів, яким в таких випадках доводиться вина особи.

Колегія суддів звернула увагу суду першої інстанції про необхідність дослідження й інших доводів, які в апеляційній скарзі наводила апелянт, і на які суд першої інстанції не звернув уваги.

Підзахисна О.Г. була задоволена промовою і роботою адвоката взагалі, та висловлювала щиру подяку як своєму захиснику, так і Центру з надання безоплатної правової допомоги.

Олексій Шамов

Від себе додам – дякую Координаційним Центрам з надання безоплатної правової допомоги за організацію і проведення тренінгів і семінарів, оскільки здобутий там досвід допомагає покращувати якість надання як безоплатної правової допомоги, так і сприяє професійному росту кожного адвоката в цілому.

Людмила Гриценко

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 218-37-23
(093) 388-03-38
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 68. Разом: 333285
Зворотній зв’язок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!