А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Практика
04.11.2018

«Нові» аліменти в дії. Успішне стягнення заборгованості по аліментам.

#ЧужихДітейНеБуває #АдвокатГриценко #Черкаси

Доброго дня, Шановні клієнти та гості сайту. Маємо гарну новину і бажання поділитися.

Приємно спостерігати як працює «нове» законодавство. Звичайно, при правильно підібраному, індивідуальному підході до справи. Спочатку нагадаємо, а можливо для кого це буде і новиною.

З 08 липня 2017 року аліменти є власністю дитини, на утримання якої вони стягуються. Неповнолітня дитина має право самостійно одержувати аліменти та розпоряджатися ними в межах наданої Цивільним кодексом дієздатності.

У грудні 2017 року Верховна Рада ухвалила закон, в якому прописано механізм посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів. Закон набрав чинності 06 лютого 2018 року. Друга хвиля змін у законодавстві щодо аліментів є більшою за об’ємом.

За несплату аліментів впроваджено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. Суспільно корисні роботи – новий вид адміністративного стягнення, що полягає у виконанні правопорушником оплачуваних робіт. Отримані кошти будуть спрямовуватися на сплату аліментів. Це має бути ефективний захід для погашення наявної заборгованості.

Виконавцям дали новий механізм – право виносити постанови про тимчасові обмеження у праві керування транспортним засобом, у праві виїзду закордон, у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та іншою зброєю, у праві полювання. Саме застосування нових механізмів і є темою нашої новини-практики, якою ми зараз поділимося з Вами.

До Гриценко Людмили за правовою допомогою звернулася сім’я. Консультація була щодо аліментів на утримання дитини. Коротко суть справи. Більше ніж десять років тому батьки розлучилися. Мама подала до суду позов про стягнення з батька аліментів на утримання дитини. Суд ухвалив рішення про стягнення з батька аліментів на утримання малолітньої дитини в розмірі 1/4 частини доходів від заробітку, з моменту подачі позову і до досягнення дитиною повноліття. Виконавчого листа судом було направлено до відділу державної виконавчої служби за останнім відомим місцем проживання відповідача. Пройшло декілька років з моменту ухвалення судового рішення. Жодних коштів на утримання дитини матір так і не отримала. Одинокій жінці було складно самотужки утримувати доньку. Жінка подалася на заробітки закордон. Маленьку Маринку залишила зі своїми батьками. В іншій країні знайшла хорошу роботу, отримала дозвіл на постійне проживання. Допомагала батькам утримувати доньку.

Час ішов. Маринці виповнилося вісімнадцять. Батько жодного разу не сплатив аліменти. За місяць до повноліття дівчини змінилося сімейне законодавство. Аліменти набули статусу власності дитини. За підтримки бабусі та дідуся, котрі стали для неї родиною, Марина вирішила спробувати вияснити де знаходиться виконавчий лист та чи рішення суду виконувалося взагалі.

Адвокатом було підготовано звернення до відділу державної виконавчої служби. Остання відома клієнтці інформація – батько проживав у Харківській області разом зі своєю матір’ю. У відповідь на заяву надійшов лист. Зі змісту якого вбачається, що органи ДВС отримали інформацію про працевлаштування боржника в столиці. Виконавче провадження було передано за належністю для виконання по місцю знаходження боржника до одного із відділів ДВС міста Києва.

Декілька місяців тривала переписка із столичним відділом ДВС. Виконавче провадження передавалося від одного державного виконавця іншому. Їздити до Києва клієнтка не мала можливості, адже влітку 2018-го стала студенткою одного із ВНЗ міста Черкаси. Спочатку ми дізналися у кого ж на виконанні перебуває виконавче провадження. Отримали інформацію, що рішення суду більше десяти років не виконувалося. Звернулися до виконавця із письмовою заявою з проханням надати розрахунок розміру заборгованості та повідомити які дії здійснюються для примусового виконання рішення. Через деякий час державний виконавець надіслав Довідку про розмір заборгованості, разом із розрахунком. Та повідомив, що в порядку виконання рішення суду про стягнення аліментів відносно боржника застосовано заходи у вигляді: 1) тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України; 2) тимчасового обмеження у праві керування транспортними засобами; 3) тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю; 4) тимчасового обмеження у праві полювання; – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Боржник – батько, скоріше за все, отримав постанови державного виконавця про встановлення відносно нього вищеперелічених тимчасових обмежень. Адже результату довго чекати не довелося. Близько тижня знадобилося злісному неплатнику аліментів для погашення всієї суми заборгованості, яка склала більше ста тисяч гривень. Згідно процедури здійснення виконавчого провадження кошти, сплачені батьком, були зараховані на депозитний рахунок відділу ДВС. За адресою проживання наша клієнтка отримала лист-вимогу державного виконавця, адресований її матері. Вимога виконавця зводилася до надання банківських реквізитів матері для перерахування сплачених батьком коштів. В телефонній розмові Марина повідомила виконавцю, що мама більше десяти років проживає закордоном, відкритих рахунків в українських банках не має. Приїхати зараз не може, оскільки працює за контрактом. Наступного разу пані Людмила спілкувалася із виконавцем. Адвокат пояснила, що наша клієнтка досягла повноліття – набула повної цивільної дієздатності. З липня 2017 року аліменти є власністю дитини на утримання якої вони сплачені. У сукупності дані обставини дають право Марині особисто отримати кошти, сплачені батьком на виконання рішення суду та розпоряджатися ними. Державний виконавець відповів що слідуючи правилам здійснення виконавчого провадження кошти можна перерахувати лише на рахунок сторони у виконавчому провадженні. Оскільки на час ухвалення рішення суду про стягнення аліментів діяло законодавство згідно якого аліменти були власністю того з батьків на чию користь вони стягуються – стягувачем у даному виконавчому провадженні є мати нашої клієнтки.

Проаналізувавши ситуацію, адвокат порадила клієнтці подати до суду заяву про заміну сторони у виконавчому провадженні. Адже ухвалення такого процесуального рішення віднесено саме до компетенції суду, який ухвалював рішення про стягнення аліментів.

Клієнтка погодилася. Адже опинилася в ситуації, коли кошти батьком сплачені, але отримати вона їх не може. Хтось скаже що це бюрократична тяганина і буде нарікати на конкретного виконавця, відділ виконавчої служби чи державу в цілому. В той час як професіонал своєї справи роз’яснить клієнту, що це передбачена законом процесуальна процедура. Одна для всіх. Розроблена з метою чіткої регламентації процесу та ефективного здійснення виконавчого провадження. Пакет необхідних документів зібрано, заяву підготовано та подано до суду. Про надходження до суду заяви про заміну сторони виконавчого провадження суд повідомив відповідний відділ виконавчої служби та боржника – батька нашої клієнтки. Державний виконавець та батько надали до суду письмові заяви що не заперечують проти заміни сторони стягувача у виконавчому провадженні з матері на дитину, яка уже досягла повноліття і має право розпоряджатися аліментами.

Суд ухвалив рішення про заміну сторони у виконавчому провадженні (Єдиний державний реєстр судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua; реєстраційний номер рішення: 76405465). За письмовим клопотанням, адвокату було надіслано ухвалу суду про заміну сторони у виконавчому провадженні з відміткою про вступ у законну силу. Людмила Гриценко підготувала заяву до виконавчої служби про перерахування сплачених аліментів на рахунок стягувача. Разом із заявою виконавцю направили оригінал ухвали суду. Заборгованість по аліментам майже за десять років, яка виросла у чималу суму, надійшла на банківський рахунок нашої клієнтки. Рішення суду виконано.

Завдяки професійному, індивідуальному підходу до справи ми маємо конкретний результат. Менше ніж за рік виконано рішення, яке не виконувалося понад десять років. Адвокат – архітектор комунікації. Фахівець у певній галузі – талановитий архітектор конструктивної, результативної комунікації. У вищеописаній ситуації можна було піти іншим шляхом. Писати скарги на державних виконавців, що рішення не виконується тривалий час, оскаржувати дії чи бездіяльність виконавців і в підсумку не отримати нічого. Одним із завдань Адвокатів Майбутнього (пані Людмила являється випускником програми Адвокат Майбутнього) є сприяння формуванню нової формації юридичної спільноти. В якій представники різних юридичних професій бачать один в одному, перш за все, союзника. А не конкурента чи противника. У адвоката Гриценко Людмили з самого початку було чітке розуміння – виконавча служба наш союзник у цій справі. Навколо цієї ідеї і будувалася стратегія досягнення бажаного результату. Результат досягнуто. І результат говорить сам за себе. Наш месседж: Новели законодавства щодо вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів – працюють. Професійний підхід. Індивідуальний підхід. Наполеглива робота. І, в принципі, будь-який механізм запрацює.

Гарного дня і виконаних рішень, Шановні відвідувачі сайту!

(Анкетні дані клієнта та деякі обставини справи було змінено).

Помічник адвоката Гриценко Людмили – Жук Тетяна

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 218-37-23
(093) 388-03-38
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 32. Разом: 330224
Зворотній зв’язок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!