А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Практика
12.06.2014

Примусовий викуп частки нерухомого майна

До адвоката Гриценко Л.О. періодично звертаються люди, котрим на праві спільної часткової власності належить нерухоме майно, як правило, це частина будинку. И проблема в таких випадках у всіх одна: співвласники сперечаються або за частку будинку, або за частку земельної ділянки, або знаходять безліч інших причин аби не дати спокою своїм сусідам. Рідко коли вдається знайти компроміс між співвласниками, тому такі спори вирішуються в судовому порядку шляхом виділу частки в натурі, або встановлення порядку користування. Проте, якщо частки співвласників не рівні, то законом передбачена ще одна норма – примусовий викуп частки майна, що перебуває у спільній частковій власності, та є незначною, а спільне проживання співвласників в одному будинку неможливе.

Саме з подібним питанням в офіс до адвоката Гриценко Л.О., що на вул.Університетській, 33 оф.4, звернувся гр.А. В його випадку окрім нього у будинковолодіння було ще 2 власники: гр.Г. і В. Остання в цьому будинку мала найменшу частку, яка становила всього 17%. Гр.В. у зазначеному будинку ніколи не проживала, своїм майном не цікавилась та не утримувала, через що стіни будинку почали псуватися. Однак, на будь-які пропозиції нашого клієнта або привести свою частку в житловий стан, або викупити її, гр.В. постійно відповідала відмовою і вимагала, щоб її часткою ніхто не користувався. Загальна площа житлового будинку становила 103 кв. м., тобто 17% будинку – менше ніж 30 кв. м., щоб їх можна було виділити в окреме домоволодіння, тому адвокатом було прийнято рішення про пред’явлення позову про припинення права на частку у майні, що перебуває у спільній частковій власності зі стягненням відповідної грошової компенсації.

Згідно з положенням ст.364 ЦК України «Співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності. Якщо виділ у натурі частки із спільного майна не допускається згідно із законом або є неможливим (частина друга статті 183 цього Кодексу «Неподільною є річ, яку не можна поділити без втрати її цільового призначення»), співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки. Компенсація співвласникові може бути надана лише за його згодою. Право на частку у праві спільної часткової власності у співвласника, який отримав таку компенсацію, припиняється з дня її отримання».

Висновком судової будівельно-технічної експертизи, проведеної в рамках цивільної справи, встановлено, що враховуючи загальну площу будинку та ідеальну частку співвласника гр.В., даної площі недостатньо для виділення відповідачці цієї частини житлового будинку з облаштуванням окремої ізольованої квартири в житловому будинку. Даним висновком також встановлена вартість 17/100 частин будинковолодіння, яку й було стягнено з гр.А. на користь гр.В. за її частку, припинено право власності гр.В. на частку в домоволодінні та визнано право власності на цю частку за гр.А за рішенням суду.

Таким чином, завдяки чіткому розрахунку та вмінню правильно застосувати норму права, адвокат Гриценко Л.О. домоглася примусового припинення права власності іншого співвласника зі стягненням грошової компенсації. На сьогодні, гр.А. набув права власності вцілому на 56/100 частин будинковолодіння, яким він абсолютно законно і безперешкодно користується.

Наталія Соловей, Людмила Гриценко

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 218-37-23
(093) 388-03-38
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 74. Разом: 332905
Зворотній зв’язок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!