А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Практика
29.09.2016

Відшкодування моральної шкоди в Україні в розмірі 1 000 000 грн – це реальність!

В складних соціально-економічних умовах збільшується кількість злочинів проти власності, в тому числі і насильницьких. Від одного з таких правопорушень постраждав громадянин Б.

За правовою допомогою громадянин Б. звернувся після двох операцій та періоду післяопераційного відновлення.

Адвокату Гриценко Людмилі Олександрівні громадянин Б. розповів, що півроку тому їхав в авто зі своїм знайомим – громадянином Р. Знайомий сказав, що почув нібито спустило колесо і запропонував зупинитися перевірити. Наш клієнт, нічого не підозрюючи, вирішив здійснити зупинку та оглянути колесо. Авто зупинилося на узбіччі. Громадяни Б. підійшов до переднього колеса та присів аби пересвідчитися чи все в порядку. Потім наш клієнт відчув удар по голові металевим предметом. Від завданого удару громадянин Б. втратив рівновагу та впав на землю. Далі між нападником та нашим клієнтом зав’язалася бійка. Громадянин Р. наніс ще декілька ударів та облишив нашого клієнта, забрав гроші, що знайшов у автомобілі та зник в невідомому напрямку.

Внаслідок розбійного нападу поєднаного з насильством, небезпечним для життя та здоров’я в момент заподіяння, громадянин Б. отримав вдавлений перелом тім’яної кістки, забій головного мозку та низку інших травм. Зазначені тілесні ушкодження відносяться до категорії тяжких. Нашому клієнту довелося перенести два складних нейрохірургічних втручання з метою усунення наслідків отриманих травм. Операції та лікування коштували громадянину Б. десятки тисяч гривень. Внаслідок отриманих травм потерпілому встановлено інвалідність. Молодий хлопець отримав не лише тяжкі тілесні ушкодження, а і глибокі моральні переживання. Нападника було затримано працівниками поліції. Майже весь етап досудового розслідування громадянин Б. пройшов самотужки, без підтримки адвоката чи юриста. Правоохоронними органами було проведено нібито всі необхідні процесуальні дії. Але громадянину Б. не було роз’яснено, що він також має право на відшкодування моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Таке право було роз’яснено нашому клієнту адвокатом Гриценко Людмилою Олександрівною.

Після вичерпної, змістовної консультації громадян Б. вирішив заручитися підтримкою адвоката в якості представника потерпілого в кримінальному провадженні. Адвокатом було підготовлено та подано цивільний позов до відповідного суду. В рамках кримінального провадження було проведено психологічне дослідження. Психолог за допомогою відповідних методик та прийомів встановив, що протиправними діями громадянина Р. нашому клієнту було завдано моральних страждань. Також за допомогою спеціальної методики юридичний психолог визначив, що можливий розмір грошової компенсації за завдані страждання (моральної шкоди) – становить 720 мінімальних заробітних плат.

В цивільному позові було заявлено вимоги про стягнення матеріальної та моральної шкоди з обвинуваченого на користь потерпілого. Витрати на лікування було підтверджено відповідними платіжними документами. Судом було взято до уваги як належний та допустимий доказ Висновок за результатами психологічного дослідження.

Під час судового провадження зібраними доказами було повністю підтверджено вину обвинуваченого. Вироком суду громадянина Р. було визнано винним у пред’явленому обвинуваченні, стягнуто з нього на користь нашого клієнта 25 000 грн. в порядку відшкодування матеріальної шкоди та 1 044 000,00 грн. – моральної шкоди. Завдяки професіоналізму адвоката Гриценко Людмили в рамках кримінального провадження було проведено необхідні процесуальні дії, зібрано докази, що підтверджують завдання матеріальної та матеріальної шкоди кримінальним правопорушенням. Як наслідок з допомогою висококваліфікованого адвоката з міста Черкаси права громадянина Б. – потерпілого від розбійного нападу були належним чином реалізовані. Вироком суду першої інстанції обвинуваченому було призначено покарання, що відповідає ступеню тяжкості вчиненого ним правопорушення та реалізовано право потерпілого на відшкодування матеріальної та моральної шкоди. На сьогодні вирок суду набрав законної сили, відповідним відділенням державної виконавчої служби було розпочато процедуру примусового виконання. Державним виконавцем здійснюються дії щодо пошуку майна засудженого та його реалізації.

Якщо у Вашому житті виникла ситуація, що потребує спеціальних знань із юриспруденції – не намагайтеся самостійно оцінити «масштаби» того, що сталося. Особливо якщо це стосується кримінальних правопорушень. Зверніться до професійного адвоката за правовою допомогою. Адвокати у місті Черкаси допоможуть Вам розібратися в ситуації, роз’яснять права та обов’язки, попередять про можливі наслідки, озброять Вас алгоритмом дій, при дотриманні якого буде забезпечено дотримання та реалізацію Ваших прав. Нас можна знайти за адресою: місто Черкаси ,вул. Університетська, 33, оф.4 та місто Черкаси, вул.Смілянська, 75. Будемо раді Вам допомогти. Основні завдання, що ми ставимо перед собою: чути і бути почутими, допомогти, кожному, хто цього потребує, підвищення правової свідомості громадян нашої Держави.

Тетяна Жук

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 218-37-23
(093) 388-03-38
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 44. Разом: 339596
Зворотній зв’язок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!