А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Практика
27.01.2014

Зупинення зазіхання на чужі квартири

До нас звернулася мешканка м.Києва – гр.Н.Б., з проханням допомогти запобігти втраті спадщини, у вигляді двокімнатної квартири в м.Черкасах. Квартира дісталася їй від рідної тітки – Н.Г., (за якою вона тривалий час доглядала), по заповіту в 2011 році. Переоформлення квартири Н.Б. «добросовісно» відклала «в довгий ящик».

Підставою звернення до адвокатів стали заяви сусідів про те, що у квартирі, окрім чоловіка померлої, який полюбляв хильнути чарчину, почали проживати невідомі особи, саме для яких квартира і стала «ласим шматочком».

Окрім того, сама Н.Б. неодноразово отримувала телефонні дзвінки з натяками про намір відібрати в неї спадкову квартиру на користь чоловіка покійної, як обов’язкову частку у спільному сумісному майні подружжя, незважаючи на заповіт, яким спадкодавиця заповіла всю квартиру племінниці.

Отримати свідоцтво про право на спадщину в нотаріуса Н.Б. не змогла, так як всі правовстановлюючі документи залишилися в квартирі і опинилися в руках недобросовісних квартирантів.

Спосіб захисту прав гр.Н.Б. був обраний в порядку ст.1223 ЦК України, яка говорить, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті, довівши, що квартира, хоч і була придбана у шлюбі, але виключно за власні кошти покійної, а так як чоловік спадкодавиці ніколи не мав постійної роботи та позитивно не характеризувався, то, як говорить норма ст.57 СК України, «якщо у придбання майна вкладені крім спільних коштів і кошти, що належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю».

Рішенням суду на підставі ст.1235 ЦК України, норми якої говорять, що «заповідач може без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числа спадкоємців за законом. У цьому разі ця особа не може одержати право на спадкування» визнано право власності на всю квартиру за гр.Н.Б.

Як бачимо, невідповідальне ставлення до оформлення прав та необдумане самостійне прийняття рішень по відмові від своєчасної реєстрації цих прав призводить до можливості втрати не тільки прав, а ще й певного майна, ласих до якого в наш час достатньо. Саме тому, в разі юридичної необізнаності, виникає гостра необхідність в отриманні кваліфікованої юридичної допомоги, яку, в разі своєчасного звернення, можуть забезпечити спеціалісти юридичної групи «Право».

Людмила Гриценко

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 218-37-23
(093) 388-03-38
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 85. Разом: 330737
Зворотній зв’язок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!