А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
07.06.2016

Купуємо нерухомість: іпотека, про яку не знає покупець

Минулого року громадянка Н. придбала квартиру у столиці, але згодом виявилося, що на придбане нею майно претендує банк. Під час розгляду справи виявилося, що попередній власник, громадянин К., не виконував зобов’язань за кредитним договором з банківською установою, внаслідок чого виникла заборгованість у розмірі 7 млн грн. На забезпечення цих зобов‘язань було укладено договір іпотеки, предметом якого є спірна квартира. Боржник не виконав своїх зобов’язань, проте після закінчення терміну кредитного договору йому вдалося незаконно виключити запис про обтяження з Державного реєстру і продати квартиру громадянці Н., яка про іпотеку не знала. Результатом розгляду справи Вищим судом стала наступна практика.

Законом України «Про іпотеку» передбачено, що іпотека має похідний характер від основного зобов’язання і є дійсною до припинення такого зобов’язання або до закінчення терміну іпотечного договору. Між тим, закінчення термінів не звільняє сторони від відповідальності за порушення умов договору, яке сталося під час дії договору (ст. 631 Цивільного кодексу України).

Статтею 23 Закону України «Про іпотеку» визначено, що в разі переходу права власності до іншої особи, іпотека є дійсною для набувача майна, навіть якщо йому не відомо про обтяження майна іпотекою. Особа, до якої перейшло право власності на предмет іпотеки, набуває статус іпотекодавця та несе всі обов’язки за іпотечним договором у тому ж обсязі й на тих самих умовах, що існували до набуття права власності.

Вчасне звернення до юриста може запобігти виникненню подібних ситуацій, збереже Ваші кошти та час. Ви можете звертатись із будь-яких юридичних питань, пов’язаних з купівлею та продажем нерухомості, за контактними номерами або через форму зворотнього зв’язку: адвокати юридичної групи «ПРАВО» надають юридичну допомогу не тільки в Черкасах, а й по всій Україні.

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 24. Разом: 337223
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!