А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
10.09.2013

Практичне застосування статті 241 Цивільного кодексу України

За зверненням жителя Тальнівського району Черкаської області Г.М. фахівець групи надавав останньому правову допомогу в частині визнання недійсним двох договорів оренди земельних ділянок с/г призначення, начебто укладених з місцевим товариством, з тих підстав, що підписи орендодавця є підробленими.

В ході судового розгляду експертним шляхом підтверджено, що підписи у договорах виконані не орендодавцем, а іншою невідомою особою. Проте, суд першої інстанції відмовив у позові, посилаючись на ту обставину, що орендодавець протягом трьох років поспіль отримував від орендаря орендну плату, чим, начебто, підтвердив своє волевиявлення на укладення спірних договорів. Не погодившись з рішенням суду, фахівцем групи в інтересах позивача було подано апеляційну скаргу з посиланням на те, що позивач отримував не орендну плату, а плату за фактичне користування його майном, посиланням на неправильне застосування судом ст.241 ЦК України, адже є можливим подальше схвалення (в т.ч. своїми діями) лише того правочину, який вчинений представником з перевищенням повноважень. Якщо особа, яка підробила підпис, не була представником сторони правочину, застосування норми ст.241 ЦК України неможливе. Рішенням апеляційного суду, залишеним без змін судом касаційної інстанції, позов задоволено повністю.

На правах судового прецедента слід відмітити висновок апеляційного суду, що «виконання чи невиконання сторонами зобов’язань, які виникли з правочину, має значення лише для визначення наслідків його недійсності, а не для визнання правочину дійсним.»

Олексій Шамов

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 474-18-61
(063) 577-11-88
Партнери сайту
YuristAdvokat WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2018. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 97. Разом: 192770
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!