А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
07.09.2016

Прокурор хоче забрати землю біля води?

Законно придбали ділянку біля водойми, але у держави до вас є купа питань? Розглянемо ж випадки витребування спірних земельних ділянок прокурором, коли земля переходила з рук в руки законним шляхом, не маючи на те ніяких підстав.

У 2006 році розпорядженням голови Н-ської райдержадміністрації частина ділянки, призначеної для обслуговування очисних споруд, була передана у власність громадянину Д. для ведення особистого селянського господарства, а незабаром громадянин Д. передав землю у власність підприємству «N». Того ж літа підприємство відчужило частину цієї землі громадянці А., яка оформила всі необхідні документи, поділила ділянку на 16 частин та заснувала дачний кооператив. А вже наступного року міжрайонний прокурор попросив витребувати на користь Н-ського управління водних ресурсів дані земельні ділянки, що неабияк збентежило користувачів землею, які були впевнені, що отримували право користування на законних підставах.

Розглянемо ж цей випадок більш детально.

Відповідно до Водного Кодексу України вздовж різноманітних водойм виділяється земля під прибережні захисні смуги. В їх межах заборонено займатись садівництвом чи іншими видами сільського господарства. Закон забороняє органам місцевого самоврядування та виконавчої влади передавати в приватну власність землю водного фонду окремо від замкненого природного водоймища.

Метою звернення прокурора до суду є захист права народу України на землю шляхом повернення землі, що незаконно вибула з державної власності. У випадку, що розглядається, право власності було набуте у формально законний спосіб – у результаті неправомірних рішень органів державної влади. Витребування прокурором спірних земельних ділянок із володіння відповідачів є законним і відбувається в зв’язку з порушенням вимог Водного та Земельного кодексів.

Покупці, безперечно, мали доступ до законодавчих актів і мали знати, що ділянки, які їх зацікавили, знаходяться у межах прибережної захисної смуги. Цим була поставлена під сумнів добросовісність осіб, які набували у власність цю землю.

Проте втручання в право особи на мирне володіння майном передбачає надання обґрунтованої компенсації. Покупець, у якого вилучають майно, може вимагати відшкодування збитків.

Ніхто не застрахований від подібних колізій на всі 100%, але таку ймовірність можна різко знизити, якщо вчасно звернутися до кваліфікованого юриста, який проаналізує ситуацію і надасть пораду ще до того, як Ви укладете угоду. Фахівці юридичної групи «ПРАВО» проконсультують Вас щодо мінімізації можливих збитків або отримання компенсацій, збережуть Ваші кошти і час.

Ви можете звертатись із будь-яких юридичних питань за контактними номерами або через форму зворотнього зв’язку на сайті. Адвокати юридичної групи «ПРАВО» надають юридичну допомогу не тільки в Черкасах, а й по всій Україні.

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 102. Разом: 332529
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!