А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
20.08.2014

Спадкування права оренди земельної ділянки

За приписами статті 7 Закону України «Про оренду землі» після смерті фізичної особи, яка володіла правом оренди земельної ділянки, таке право переходить до її спадкоємців.

Особливістю цієї норми є те, що у випадку, якщо спадкоємці відсутні або вони відмовились від спадкування (не прийняли спадщину) право оренди земельної ділянки переходить до осіб, які використовували таку земельну ділянку разом з орендарем. Для здійснення переходу права оренди такі особи мають виявити своє бажання на такий перехід у відповідній формі.

Розглянемо саме таку ситуацію.

Тут постає питання, яким чином особа може підтвердити спільне використання земельної ділянки з орендарем, якщо формально вона не має до цієї ділянки жодного відношення. Другим питанням є невизначеність порядку переоформлення прав такої особи на земельну ділянку.

Ймовірно, одним із документів, що можуть підтвердити спільне використання земельної ділянки двома і більше особами є договір про спільну діяльність на основі об’єднання вкладів учасників (просте товариство). Порядок укладення такого договору та взаємні права та обов’язки сторін викладені у главі 77 Цивільного кодексу України.

В даному випадку вкладом орендаря може бути орендована земельна ділянка, а вкладом іншої сторони може бути трудова участь, надання техніки для обробітку земельної ділянки, посівного матеріалу тощо. Слід пам’ятати, що договір про спільну діяльність підлягає обов’язковій реєстрації в місцевому податковому органі й серед іншого у ньому має бути визначена сторона, яка має вести облік результатів спільної діяльності.

На практиці можливі й інші форми спільного використання земельної ділянки, наприклад співвласники об’єкту нерухомості спільно використовували земельну ділянку, на якій така нерухомість розміщена, тощо.

Що стосується порядку переходу права оренди на земельну ділянку до особи, яка спільно з орендарем використовувала таку ділянку, то на нашу думку така особа має перш за все звернутись до власника земельної ділянки чи органу, уповноваженого здавати її в оренду, з заявою про укладення з ним договору оренди. При цьому, вважаємо, що право на оренду в даному випадку є пріоритетним перед правами інших можливих претендентів на цю земельну ділянку. Відмова в укладенні договору оренди може бути оскаржена до суду.

Олексій Шамов

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 80. Разом: 330732
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!