А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
06.06.2016

Як позбутися договору оренди землі під проданою нерухомістю?

Продовжуючи «земельну» тему попередніх публікацій, звернемось до практики вирішення питань осіб, які бажають продати нерухомість.

Минулого року товариство з обмеженою відповідальністю «А.» продало нерухоме майно, розташоване на земельній ділянці, орендованій ним для цілей обслуговування цього майна. ТОВ «А.» запропонувало Н-ській міській раді розірвати договір оренди землі. Міськрада прийняла рішення про припинення договору оренди, але так і не оформила розірвання цього договору. Рішенням Господарського суду області позов ТОВ «А.» до Н-ської міськради було задоволено повністю, проте в апеляційній інстанції це рішення було скасовано.

Результатом тривалих судових розглядів стала наступна практика.

Предметом спору в справі, що розглядається, є вимога про розірвання договору оренди земельної ділянки. Під час розгляду справи Вищий господарський суд України послався на Закон України «Про оренду землі». Згідно з Законом, договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання обов’язків орендаря/орендодавця, в разі випадкового знищення чи пошкодження об’єкта оренди та на інших підставах, визначених законодавством.

Врешті-решт, Вищий господарський суд України залишив у силі рішення суду першої інстанції, який мотивував своє рішення задовольнити позов ТОВ «А.» так: у зв’язку з набуттям іншою особою прав власності на об’єкти нерухомого майна позивача і відмовою позивача від права оренди договір між сторонами підлягає розірванню. Таке розірвання має бути вчинено в тій самій формі, що і укладення договору – від чого відповідач і ухилявся. Верховний суд України, переглядаючи ці рішення на предмет неоднаковості застосування матеріальної норми, підтримав вищевказану позицію.

Юристи групи «ПРАВО» систематично напрацьовують та вдосконалюють методи захисту земельних прав громадян та юридичних осіб, слідкують за новелами законодавства та актуальною судовою практикою в справах господарської юрисдикції. Ви завжди можете звернутися до нас із будь-яких питань за контактними номерами телефонів або через форму зворотнього зв’язку.

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 38. Разом: 337237
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!