А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Стаття
09.12.2013

Як зобов’язати місцеву раду прийняти конкретне рішення?

Непоодинокими є випадки, коли зацікавлена особа не може тривалий час отримати рішення органу місцевого самоврядування щодо того чи іншого питання. Наприклад, місцева рада з різних причин не розглядає питання передачі в оренду земельної ділянки певному підприємству. Є випадки, коли зацікавлена особа звертається до суду з позовом до органу місцевого самоврядування з вимогою зобов’язати останнього прийняти рішення про передачу земельної ділянки в оренду, підписати з позивачем договір оренди, тощо.

Однак, суд залежно від характеру спору може зобов’язати названий орган виконати певні дії, як цього вимагають приписи чинного законодавства, зокрема розглянути в установленому для даного органу порядку питання, яке стосується предмета спору. Водночас суд не вправі приймати рішення з питань, віднесених до виключної компетенції цих органів, наприклад, про надання земельних ділянок у власність або в користування, укладення договорів купівлі-продажу або оренди земельних ділянок, а також зазначати, яке конкретно рішення повинно бути прийнято (постанова Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня 2004 р. №7; постанова пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 р. №6).

Таким чином закон захищає виключне право органу місцевого самоврядування розпоряджатись закріпленими за ним земельними ділянками на власний розсуд з дотриманням прав інших суб’єктів земельних відносин.

Олексій Шамов

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 474-18-61
(063) 577-11-88
Партнери сайту
YuristAdvokat WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2018. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 101. Разом: 192774
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!