А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Послуги

Аліменти

Аліменти на дитину зобов’язаний платити той з батьків, який проживає окремо. Відповідно, особою, яка має право подати судовий позов щодо стягнення аліментів, є той з подружжя, з ким проживає дитина. При цьому абсолютно не важливо, чи перебувають батьки у шлюбі.

На жаль, є частими випадки безвідповідального ставлення члена подружжя, який проживає окремо, до матеріальних потреб дитини; трапляються випадки укривання доходів і відвертої непорядності. Що вже говорити про необхідність здорового психологічного клімату в сім’ї і потребу дитини в повноцінному спілкуванні з обома батьками.

Статус безробітного не звільняє від обов’язку утримувати і виховувати своїх дітей. Законом передбачено, що батьки в рівній мірі зобов’язані виконувати зазначені вище батьківські функції. Сімейним кодексом, серед іншого, передбачено стягнення аліментів з пенсій і стипендій, зарплат і взагалі всіх видів доходів.

Для успішного стягнення аліментів необхідно звернутися до досвідченого адвоката по сімейним спорам, який підготує позовну заяву про стягнення аліментів і представлятиме Ваші інтереси аж до відкриття виконавчого провадження, результатом якого буде виплата аліментів у примусовому порядку. Позов на аліменти являє собою письмову заяву, адресовану суду, де коротко і обгрунтовано викладені всі необхідні для прийняття судового рішення обставини.

Результатом судового розгляду справи є відповідне рішення, обов’язкове до виконання на всій території України.

Несвоєчасна або повна несплата аліментів є підставою для нарахування боржнику пені в розмірі 1 % від суми заборгованості за кожен день прострочення. Питання про стягнення пені вирішується в судовому порядку.

Альтернативним способом виконання обов’язків з виплати аліментів для боржника є передача приватного житла або його частини у власність дитині, що позбавляє боржника від необхідності надалі виплачувати аліменти.

Хороший адвокат не завжди використовує судовий примус. Існують способи мирного врегулювання питання про утримання дитини – наприклад, укладення договору про утримання та виховання дитини, в якому обумовлюються розмір аліментів, розмір додаткових витрат на оздоровлення та розвиток дитини, а також час, місце і тривалість зустрічей з дитиною того з батьків, хто проживає окремо.

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 92. Разом: 353871
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!