А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Послуги

Антирейдерський комплекс заходів

Рейдерством називаються дії, спрямовані на неправомірне отримання контролю над суб’єктом господарювання різними способами, так зване «недружнє поглинання». Також це можна назвати діями, спрямованими на отримання активів суб’єкта господарювання за істотно заниженою ціною.

Рейдерство, як правило, супроводжується зміщенням з посади особи, яка має право підпису від імені суб’єкта господарювання (керівника), отриманням доступу до печатки і бухгалтерської документації юридичної особи, Статуту, до правовстановлюючих документів на рухоме і нерухоме майно.

Існують тіньові способи так званого «розмиття» частки учасника у статутному капіталі підприємства або повного позбавлення його цієї частки. У хід можуть йти відкрито кримінальні методи або корупційні схеми з використанням окремих функцій правоохоронних органів і суду. При цьому суд може й не знати про істинні причини клопотання, згідно з яким кредитор просить накласти арешт на все майно та грошові кошти боржника і заборонити останньому вчинення тих чи інших дій. Знерухомлене судом підприємство несе значні збитки, що тільки прискорює його недружнє поглинання.

Прикладів рейдерських захоплень можна навести безліч і в багатьох випадках використовувалися свого роду унікальні методи і прийоми. Мимоволі пригадується великий комбінатор з його чотирма сотнями порівняно чесних способів відбирання грошей.

Очевидно, що рейдерські атаки найбільш потенційно небезпечні для успішних підприємств, що мають простір для розвитку в майбутньому.

Ознаки недружнього поглинання можна виявити набагато раніше настання його активної фази, тому для керівника так важливо вчасно їх помітити і правильно відреагувати. Звернення за юридичною допомогою на цій стадії може звести до нуля рейдерську атаку, що почалась. Складніше, коли початок рейдерської атаки не було вчасно помічено.

Фахівцям нашої групи, окрім іншого, доводилося боротися одночасно за кілька підприємств, що стояли на межі банкрутства внаслідок системних дій більш сильного конкурента. На підставі судового рішення на ці підприємства «звалився» непомірний грошовий борг. Паралельно в судовому порядку розглядалися питання про позбавлення його всього майна на користь конкурента. Активна позиція клієнтів і дії юристів групи в оскарженні незаконних дій конкурента і неправосудних судових рішень дозволила знайти вихід із ситуації.

Антирейдерський комплекс заходів, перш за все, має на увазі системну юридичну підтримку підприємства, але навіть з найважчих ситуацій, де такої підтримки не було, можливо знайти прийнятний вихід.

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 9. Разом: 335388
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!