А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Послуги

Колективний договір

Колективний трудовий договір – це форма ефективного регулювання трудових, виробничих і соціальних відносин між працівниками і роботодавцем.

Від імені працівників в колективному договорі виступає первинна профспілкова організація, від імені роботодавця – орган, уповноважений представляти підприємство (директор, правління). Якщо первинної профспілкової організації на підприємстві немає, від імені працівників договір підписує особа, уповноважена загальними зборами трудового колективу.

Норми колективного трудового договору обов’язкові до виконання сторонами. Крім іншого, він в обов’язковому порядку містить приписи, що регулюють зміни в організації виробництва і праці, передбачає порядок оплати роботи та її нормування, у договорі встановлюється форма, розмір і система заробітної плати, а також інших видів трудових виплат, наприклад, премії, надбавки і тому подібне. Колективний договір закріплює гарантії прав працівників, містить у собі опис обумовлених сторонами пільг і компенсацій. Договір містить приписи щодо режиму роботи та відпочинку, тривалість робочого часу.

Важливе місце в колективному трудовому договорі займають умови житлово-побутового забезпечення працівників, медичного забезпечення, оздоровлення, в тому числі санаторно-курортного. Слід пам’ятати, що крім передбачених законом обов’язкових умов, колективний договір може містити додаткові домовленості сторін, спрямовані на поліпшення соціально-побутових умов для працівників, розширення переліку їх трудових гарантій.

Також важливо знати, що дія колективного договору поширюється на всіх працівників підприємства, незалежно від того, чи є вони членами профспілкової організації чи ні. Тому, у разі виникнення трудового спору та звернення до нас однієї з його сторін, ми, перш за все, вивчаємо колективний договір підприємства.

Бувають випадки, коли колективний договір містить приписи, які ущемляють права працівників у порівнянні з нормами національного законодавства. У такому випадку, зазначені приписи договору не підлягають застосуванню. І це тільки одна з гарантій, наданих працівникові чинним законодавством.

У разі необхідності правильного складання колективного трудового договору або аналізу вже існуючого – звертайтеся до нас!

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 13. Разом: 335392
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!