А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Послуги

Паювання фермерського господарства

Ми допомагаємо розпаювати землю у більшості випадків звернення до нас.

Необхідність розпаювати землю фермерського господарства виникає тоді, коли ця земля державної чи комунальної власності надана засновнику господарства у постійне користування на підставі відповідного державного акта. Якщо земельна ділянка перебуває в оренді, бажання розпаювати землю може виникати, якщо строк оренди закінчується і поновити договір на новий строк немає можливості з тих чи інших причин або орендна плата є надто високою.

У випадку з постійним користуванням існує ризик втрати землі, оскільки право постійного користування не може бути успадковане а засновник вже перебуває в похилому віці. Звичайно, є можливість переоформити землю в оренду, однак незручність полягає в необхідності взяти участь в аукціоні нарівні з іншими претендентами та гарантії перемоги в торгах немає.

Суть паювання полягає в тому, що кожен член фермерського господарства має право отримати у власність земельну ділянку в розмірі середньої частки (паю) члена місцевого колективного сільськогосподарського підприємства.

Нерідко розпорядник земель вимагає, щоб земельна ділянка перед розпаюванням перебувала в користування саме фермерського господарства, як юридичної особи. Однак, така вимога є незаконною, про що свідчить судова практика. Якщо ділянка перебуває в постійному користуванні чи оренді засновника, голови або одного з членів фермерського господарства, така ділянка може бути розпайована між його членами.

Серед особливостей, які слід враховувати при паюванні земель, потрібно врахувати необхідність попереднього поділу земельної ділянки при наявності відповідної згоди та дозволу розпорядника земель. Також необхідно враховувати, що кінцевий розмір земельних ділянок, які можуть бути передані кожному члену господарства, визначається в залежності від якості земель а також величини розрахункового рентного доходу від цих земель.

Відтак, процедура передбачає неодноразове звернення до розпорядника земель з відповідними пакетами документів, ризик необхідності судового захисту прав, тому ми радимо на цьому шляху заручитись юридичною підтримкою, що значно скоротить час виконання завдання та зменшить ваші витрати.

Телефонуйте нам за номерами, вказаними у розділі «Контакти» або тисніть на кнопку «Передзвоніть мені», вгорі правого навігаційного блоку, і залиште свій номер телефону – ми наберемо вас у найкоротший строк.

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 25. Разом: 335404
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!