А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Послуги

Розділ спільного майна (в т.ч. бізнесу) подружжя

Якщо зберегти сім’ю в цілості більше не вдається, а за час подружнього життя нажито певне майно, стає неминучим розірвання шлюбу та поділ майна. Не завжди ця процедура буває легкою і приємною, а в деяких випадках не обходиться без суду.

Згідно статті 60 Сімейного кодексу України, кожна річ, набута за час шлюбу, крім предметів індивідуального вжитку, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, тобто кожен з них має рівні права на неї. Але не зважаючи на цю норму, існує ряд особливостей, на які варто звернути увагу при розділі майна подружжя: в який період була придбана та чи інша річ (до або під час шлюбу), за чий рахунок (спільні кошти або особисті кошти одного з подружжя, прийнята в дар або отримана у спадок, придбана шляхом приватизації на одного з подружжя), чи збільшилася вартість об’єкта спільної сумісної власності подружжя з моменту його придбання і за чий рахунок це збільшення було здійснено.

До спільної сумісної власності подружжя відносяться і корпоративні права. Розділ бізнесу подружжя доцільно довіряти тільки досвідченому юристу, який впевнено володіє знаннями в галузі фінансів та оподаткування.

Добровільний поділ майна подружжя передбачає цивілізований діалог і пошук оптимальних способів зручного і рівноцінного розділу. Наприклад, комусь із подружжя дістається квартира, а комусь – дача з доплатою. Майже завжди є теоретична можливість знайти компромісне рішення, а результатом добровільної угоди може бути договір про розділ майна подружжя.

Не беремося судити про середнє співвідношення кількості добровільних і примусових поділів, однак юристи регулярно беруть участь у вирішенні спорів цієї категорії.

Поділ майна після розлучення (або незалежно від нього) в примусовому порядку передбачає юридичний аналіз та оцінку всього майна, нажитого подружжям за час шлюбу, визначення бажаних способів його поділу, підготовку позову і його розгляд судом. Супровід зазначеного процесу повинен здійснювати досвідчений юрист або адвокат.

Поділ майна при розлученні може сприяти виявленню деяких прихованих обставин, наприклад, може виявитися, що більша частина квартири була придбана за особисті кошти одного з подружжя. Якщо ця обставина буде підтверджена відповідними безперечними доказами, суд буде змушений відійти від принципу рівності часток подружжя та провести нерівний поділ майна. Адвокат ще на стадії підготовки до судового процесу виявляє такі обставини і обговорює з клієнтом варіанти компромісного або примусового поділу.

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 44. Разом: 337243
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!