А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Послуги

Спадкові спори

Спадкові спори, як правило, виникають у тих випадках, коли є два і більше спадкоємців і між ними не досягнуто згоди по розподілу спадкового майна. Наявність невирішеного спору не дозволяє претендентам провести оформлення спадщини в розумні терміни, відбувається порушення особистих планів спадкоємців. В результаті цього, права на спадщину, що належать одному спадкоємцю, оскаржуються іншим спадкоємцем.

Існує як мінімум два шляхи вирішення спадкових спорів. Перший шлях передбачає звернення спадкоємців до фахівця, здатного виконати роль арбітра й роз’яснити сторонам їх права і обов’язки, переваги та недоліки успадкування того чи іншого майна. Таким арбітром, насамперед, може виступити нотаріус, який завів спадкову справу і зобов’язаний дотримуватися суворого нейтралітету по відношенню до спадкоємців, виконуючи свої обов’язки згідно приписів закону.

Спеціальним арбітром може виступити адвокат у спадкових справах. Будучи зобов’язаним дотримуватися правил адвокатської етики і консультувати згідно чинного законодавства, адвокат, вислухавши обидві сторони, дасть їм поради, які допоможуть оформити спадщину, не доводячи справу до суду.

У разі відсутності у сторін бажання шукати шляхи мирного врегулювання спадкового спору, очевидною є необхідність передачі спору на судовий розгляд.

Різновидів спадкових судових спорів багато. Серед них часто зустрічається оскарження заповітів на підставі сумніву спадкоємця щодо автентичності підпису спадкодавця на заповіті або очевидної невідповідності намірів спадкодавця змісту заповіту. Численними є й спори про черговість спадкування. Наприклад, спір між дітьми померлого спадкоємця і іншими спадкоємцями, де має місце спадкування за правом представлення. Бувають суперечки, пов’язані з доказуванням права на спадщину особою, у свідоцтві про народження якої прізвище, ім’я або по батькові спадкодавця відрізняється від цих же даних, зазначених у свідоцтві про смерть останнього. Також поширені суперечки про належність правовстановлюючого документа на спадкове майно спадкодавцеві. Така ситуація виникає у разі, якщо прізвище, ім’я або по батькові спадкодавця в правовстановлюючому документі в чомусь не збігається з цими даними в свідоцтві про смерть останнього. Окремою категорією судових справ є встановлення додаткового строку для подання спадкоємцем заяви про прийняття спадщини. Для цих справ важливим є доведення тієї обставини, що шестимісячний термін був пропущений з поважної причини.

Досвідчений юрист або адвокат групи допоможе спадкоємцям оформити спадщину найменш витратним способом.

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 91. Разом: 353870
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!