А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Послуги

Спори у сфері корпоративних правовідносин

В основі більшості корпоративних спорів міститься бажання тих чи інших осіб прямо чи опосередковано впливати на діяльність підприємств.

Існують підприємства різних організаційно-правових форм. Серед підприємств приватної форми власності найбільша частка припадає на акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю та приватні підприємства.

Якщо говорити про товариства з обмеженою відповідальністю, як найбільш поширені, то їх контрольним управлінським ядром є статутний капітал, а особи, що ним володіють, є власниками всього підприємства. Їх називають учасниками. Інший термін – засновники.

Законодавець не забороняє існування ТОВ з одним учасником. У цьому випадку учасник, як вищий орган управління, самостійно приймає будь-яке рішення, що стосується діяльності підприємства.

Управління підприємством ускладнюється, якщо учасників декілька. У такому випадку важливо визначити, хто з учасників самостійно або в групі з іншими учасниками володіє так званим «контрольним пакетом» – мається на увазі перебування у власності більше 60 відсотків статутного капіталу, що дозволяє проводити збори вищого органу управління за відсутності або проти волі інших учасників, якщо інші правила не встановлені статутом підприємства.

Якщо в процесі спільного управління підприємством між учасниками виникають розбіжності, а їх врегулювання в добровільному порядку є неможливим, супротивникам необхідно отримати повний контроль над підприємством. Часто саме так народжуються корпоративні спори.

Спори, як правило, виникають з приводу прав особи на частину статутного капіталу або акцій, з приводу незаконних угод з відчуження корпоративних прав, порушень процедури реєстрації корпоративних прав, порушення першочергового права учасника на придбання корпоративних прав іншого учасника, процедур добровільного виходу або примусового виключення учасника.

Вирішення корпоративних спорів вимагає наявності значного досвіду в цій сфері та здатності приймати важливі управлінські рішення з усвідомленням їх наслідків.

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 45. Разом: 339597
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!