А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Послуги

Збільшення, зменшення статутного капіталу

Основною функцією статутного капіталу є відображення часток кожного учасника і їх взаємного співвідношення. Учасник або група учасників, що спільно володіють переважною частиною статутного капіталу юридичної особи, мають можливість приймати ключові рішення незалежно від волі учасників, що перебувають у меншості.

На прикладі товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) збільшення статутного капіталу може проводитися у випадках необхідності пропорційного збільшення вартості часток кожного учасника (при цьому взаємне співвідношення часток не змінюється), вибіркового збільшення частки деяких учасників або входження в суспільство нового учасника за загальним взаємною згодою (відбувається перерозподіл часток). Загальний розмір статутного капіталу, як і частка кожного учасника, вказується в тексті Статуту в національній грошовій одиниці. За бажанням учасників, відображення їх часток у статуті також може бути зазначено в процентному співвідношенні, що сприяє полегшенню візуального сприйняття інформації.

Статутний капітал ТОВ може формуватися учасниками за рахунок грошових коштів, цінних паперів, іншого майна або майнових прав, а також інших прав, що мають грошову оцінку.

Зменшення статутного капіталу ТОВ може відбуватися у разі виходу учасника з товариства, загального зменшення вартості активів товариства та інших, передбачених чинним законодавством, випадках.

При цьому, зменшення статутного капіталу, як і будь-яка інша зміна розміру статутного капіталу, тягне за собою внесення відповідних змін до статуту підприємства та державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

З недавнього часу ЄДРПОУ відкритий для вільного доступу в мережі Інтернет, тобто ви можете вільно отримати загальну інформацію про будь-яку юридичну особу, внесену до реєстру, у тому числі інформацію про розмір її статутного капіталу.

Зміни статутного капіталу не рекомендується проводити часто і без достатніх підстав. Нерідко це відбувається у зв’язку з необхідністю поповнення оборотних коштів підприємства, що відноситься, швидше, до особливого використання спеціального статусу активів, що надходять в якості внесків до статутного капіталу.

У пошуках надійних партнерів деякі контрагенти звертають увагу на розмір статутного капіталу нового партнера, інші доступні ззовні показники, які прямо або побічно свідчать про внутрішню стабільність підприємства.

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 423-20-30
(063) 577-11-88
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 8. Разом: 335387
Зворотній зв’язок: ЮГ «Право»

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: ЮГ «Право»

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!