А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Новина
02.04.2015

Круглий стіл

Адвоката Людмилу Гриценко листом від 16.03.2015 року запрошено взяти участь в якості співдоповідача в відкритій експертній дискусії у форматі круглого столу з питань взаємодії системи безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатури.

Крім Людмили Олександрівни у вказаному заході також взяв участь ще один спеціаліст групи «Право» – адвокат Сергій Брус.

Захід проводився Черкаським обласним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги при Міністерстві юстиції України за участю голови ради адвокатів Черкаської області – Лічевецького О.Д. та голови КДКА Черкаської області та Черкаського обласного відділення всеукраїнської громадської організації «Спілка адвокатів України» Хлистуненка В.І.

Тема круглого столу «Взаємодія системи безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатури (БВПД)».

Участь у заході, крім вказаних вище осіб взяли: голова комісії з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами БВПД – Демчик В.І., представник КДКА Черкаської області у Вищій КДКА Петренко В.М., представник Ради адвокатів Черкаської області у Раді адвокатів України – Хомік С.В., керівник регіонального відділення ГО «Обєднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» – Кузьмінський О.О., керівник Черкаського регіонального відділення «Асоціація адвокатів України» – Скіць С.М. та адвокати, залучені до надання БВПД – Черватюк Ю.В., Гаврильченко В.М., Побиванець Ю.В.

З переліком та основними темами доповідей учасників круглого столу можна ознайомитися на офіційному сайті Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги. В даній статті ми маємо намір зупинитися саме на виступі Адвоката Людмили Гриценко.

В рамках доповіді на тему «Удосконалення порядку та умов проведення конкурсу адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги» адвокат Гриценко Л.О. виклала своє бачення того, яким чином повинен проходити відбір адвокатів для залучення до надання БВПД та які, на її думку, повинні висуватися критерії до учасників конкурсного відбору.

Тестовий підхід до визначення обсягу знань є не найбільш досконалим в даному випадку. Оскільки максимум що показують тести – це знання теорії, мінімум вдало поставлені галочки.

Робота адвоката на справі полягає в іншому: в умінні вчасно і досконально на практиці, у передбачений законом час і спосіб проявити свої знання під час участі у відповідних процесуальних діях чи під час складання необхідних процесуальних документів. Також робота адвоката вимагає високого рівня самоорганізації, прагнення до самовдосконалення, чіткості, відповідальності та пунктуальності.

Як зазначила Людмила Олександрівна – системою БВПД передбачено конкурсний відбір кандидатів, який проходить в два етапи. Перший етап полягає у складанні тесту, запорукою успішності якого є везіння кандидата та знання теорії. На даному етапі неможливо перевірити вміння кандидата практичного використання теоретичних знань, а тому, доцільніше було б поставити перед кандидатом завдання з вирішенням практичних задач. Розв’язання задач кандидатом на залучення до надання безоплатної вторинної правової допомоги дасть можливість побачити не тільки його теоретичні знання, але й алгоритм його дій та вміння формулювати свої думки та складати процесуальні документи.

Другий етап – співбесіда в усній формі, коли кандидат розповідає комісії про свої досягнення в адвокатурі. Як пояснила Гриценко Л.О. з практичного досвіду, така оцінка комісії стосується виключно кількості позитивних результатів у справах. Однак, вважає Людмила Олександрівна, оцінка кандидатів повинна проходити в іншому ракурсі, а саме: комісія повинна дивитися не на сам результат, адже деякі справи бувають безспірними і дії адвоката в них можуть зводитися лише до пред’явлення позову та пояснень по суті справи в судовому засіданні, а тому оцінювати роботу адвоката та її ефективність доцільніше було б з точки зору його процесуальних дій в справі та їхньої якості. Тобто те, що саме зробив адвокат, для того, щоб захистити права свого клієнта, яким чином він побудував стратегію захисту, чи використав він всі можливі способи захисту, чи зібрав всі необхідні докази та які дії він міг, але не використав, та чому. В такому разі буде видна повна картина особи адвоката як професіонала – його креативність та ефективність мислення, відповідальність та самоорганізованість, Такий підхід дав би можливість реально оцінити знання, вміння та практичні навики адвоката, адже можна знати теорію, але не вміти застосувати її на практиці.

Більшість учасників круглого столу погодилися з пропозиціями адвоката Гриценко Л.О. щодо удосконалення порядку та умов проведення конкурсу адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги.

При обговоренні питань співпраці Ради адвокатів та Центру в частині створення необхідної матеріально-технічної бази для діяльності адвокатів в судах першої інстанції Людмила Олександрівна підтримала пропозицію створення окремого кабінету в приміщеннях судів, хоча б з мінімальними технічними ресурсами, такими як ксерокс, канцелярське приладдя тощо, який би могли використовувати адвокати для бесід зі своїми підзахисними під час перерв в судових засіданнях та за клопотанням підозрюваного чи обвинуваченого, на яку розповсюджується адвокатська таємниця, оформлення процесуальних документів, протоколів зустрічей тощо, а не проводити такі бесіди зі своїм клієнтом в закутках приміщення суду. Наявність такого окремого місця для зустрічей із підзахисним необхідна й у слідчому ізоляторі, де є окремі кабінети для зустрічі підзахисного з прокурором та зі слідчим, а адвокати ущемлені в такому праві, а тому мають чекати доки звільниться будь-який з кабінетів призначений для слідчих чи прокурорів, і питання чи адвокат дочекається цього до кінця робочого дня взагалі залишається відкритим. Обладнання такого місця забезпечило б реалізацію прав підозрюваного чи обвинуваченого, передбачені чинними нормами КПК України та комфортні умови роботи адвокатів.

Директором Черкаського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Левицьким В.К. та Головою ради адвокатів Черкаської області Лічевецьким О.Д. та іншими учасниками круглого столу прийнято рішення письмово звернутися до відповідних інстанції (Державної судової адміністрації, Управління пенітенціарної служби в Черкаській області) з листами про створення умов для організації таких кабінетів в судах та слідчих ізоляторах. Ми, маємо надію, що у адвокатів Черкаської області в майбутньому з’явиться окремий кабінет в приміщенні суду для індивідуальної розмови з підзахисним, на яку розповсюджується адвокатська таємниця та навіть зникнуть черги в СІЗО.

Атмосфера круглого столу була відкритою для спілкування і позитивною, обговорення тем пройшло жваво, дикусійно та результативно. Адвокати мали можливість окреслити не тільки нагальні проблеми Центру надання БПД, але й проблеми адвокатури в цілому та спільно визначити шляхи їх вирішення.

Адвокати Сергій Брус та Людмила Гриценко

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 218-37-23
(093) 388-03-38
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 23. Разом: 332000
Зворотній зв’язок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!