А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Новина
26.06.2015

Нова зернина на ланах українського правосуддя

24.06.2015 року в Будинку Офіційних Прийомів (м.Київ вул. Грушевського, 22) відбувся довгоочікуваний для небайдужої адвокатської спільноти захід – офіційна презентація «Декларації щодо захисту прав людини в кримінальному провадженні».

Оскільки, починаючи з квітня 2015 року я маю пряме та безпосереднє відношення до вивчення, розробки та імплементації даної Декларації, для мене особисто це подія важлива.

Спочатку була робоча зустріч та тренінг в м.Одеса, де я та мої колеги з регіонів України познайомилися з Декларацією, обговорили її та, заслухавши учасників тренінгу – внесли зміни в ті пункти, які цього потребували.

Далі – цікавіше. За місяць я, та мої колеги, за підтримки Регіонального центру БПД, НААУ, ААУ провели в Черкасах круглий стіл. Не одну годину ми обговорювали текс декларації, працюючи над змістом, лаконічністю, точністю та влучністю формулювань. Учасники круглого столу, висвітлили під час виступів саме ті проблеми, які існують в регіонах. І їх почули.

Круглий стіл закінчився. Але обговорення тривало. При зустрічах учасники круглого столу питали про подальшу долю Декларації. Так вже склалося, що для тих, хто прийняв участь в розробці та/чи обговоренні Декларації, подальша її доля – небайдужа. Знаєте – головне повірити. Реально спрацювало. Навіть судді почали цікавитися. Деякі з них навіть назвали Декларацію – алгоритмом (методичкою) для судової системи, але все ж нарікали на її ненормативний характер.

І ось нарешті. Офіційне оприлюднення. Адвокати. НААУ. АПУ.ААУ. Мас-медіа. ЗМІ.

Мене було запрошено сказати кілька слів на урочистому оприлюдненні по тематиці «Регіональний фокус – зміна практики на місцях».

Виступ був лаконічним. Відвертим.

Приблизно таким. Наголошувала на тому, що за кілька місяців свого існування Декларація зібрала разом майже всіх свідомих, активних та небайдужих адвокатів України, включаючи адвокатів з регіонів (районів, маленьких міст, селищ міського типу і т.д.) і надала останнім офіційну можливість висловити свою думку. Донести до столиці своє бачення, окреслити порушення, висловити надії та сподівання. Адвокати об’єдналися навколо спільної ідеї.

Крім цього, ще не зовсім народившись, декларація вже привернула до себе увагу ЗМІ. Тепер головне її не втратити.

Мої переконання зводяться до того, що за останні роки ми вже втомилися від реформ в судочинстві та адвокатурі. Міняти слід не закони, і можливо навіть не людей. Змінювати слід своє ставлення, світогляд. Еволюціонувати.

По іншому сприйняти Закон, статус Людини, її права. І це не просто слова.

На жаль, деякі служителі феміди і наглядачі закону забувають, що людина, потрапивши за грати, не втрачає статус людини. (Яка в силу Основного Закону України – є найвищою соціальною цінністю). Скажіть це тим, хто перебуває роками під вартою в очікуванні судових процесів. Чи тим, кого роками не визнають потерпілими...

Слід змінювати свої цінності. Слід віднайти справжні. Для чого ми в адвокатурі? Не тільки заради гонорару. Заради захисту прав людини. Для балансу і для гармонії. Для процвітання права.

Колись в підручнику «Правознавство» для 9 класів був напис «Правосуддя має здійснитися, хоч би загинув світ»... Ось такі наслідки історії на папері сьогодення 15-річної давності. Я вважаю, що світ повинен існувати, і не просто існувати, а жити в свідомому, демократичному суспільстві, де в однаковій мірі поважають Законі і поважають Людину.

Ми отримали зручний інструмент у вигляді Декларації для реалізації вищевикладеного.

Що змінить Декларація?

Відкриє для пересічних громадян та ЗМІ «ширму» судової і правоохоронної системи. Оголосить правила, які адвокати вважають правильними.

Які наші подальші дії?

Прийшла, як-то кажуть, на думку народна мудрість – «Посієш вчинок – пожнеш звичку, посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю...»

Про Декларацію говорять. Отже, еволюція вже почалась. Перші кроки зроблено.

Я вірю, що Декларація має стати саме тим вчинком (тим зернятком) який посіє на ланах судової системи нову долю українського правосуддя і новий, досконаліший світогляд, де повага до ВСІХ учасників судового процесу буде безумовною і абсолютною, віра в Закон – істинною, а права людини дійсно стануть найвищою соціальною цінністю.

Фотозвіт у розділі фото.

З надією і готовністю діяти – Адвокат Людмила Гриценко

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 218-37-23
(093) 388-03-38
Партнери сайту
WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2024. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 27. Разом: 337226
Зворотній зв’язок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!