А  Д  В  О  К  А  Т
Г Р И Ц Е Н К О
Людмила Олександрівна
(067) 218-37-23     (093) 388-03-38
UA RU EN
Новина
28.02.2016

Вчасне звернення до центру надання БВПД – запорука захищеності ваших прав!

На сьогодні важко переоцінити актуальність і необхідність надання правової допомоги та/або здійснення представництва інтересів у спадкових справах. Досить часто зустрічається недовіра спадкоємців до рішень, які за життя прийняв спадкодавець щодо управління, володіння і розпорядження спадком.

Отже, заповіти та договори довічного утримання. Відповідно до ст. 744 ЦК України – «За договором довічного утримання одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру, або їх частину, інше нерухоме майно, що має значну цінність, взамін чогонабувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно». Практика застосування такого виду зобов’язань ширшає, збільшується кількість позовних заяв і формується відповідна судова практика.

В грудні 2015 року до Черкаського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась громадянка Г., яка перед цим отримала повістку до суду. Центром БВПД в порядку надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянці Г. призначено адвоката Гриценко Людмилу Олександрівну. У позові, де клієнтка Г. виступала відповідачем, позивач (громадянка Д.) вимагала розірвання договору довічного утримання та визнання права власності в порядку спадкування за заповітом.

Ключові моменти позову:

- На Позивача громадянином К. було складено заповіт в лютому 2014 року.

- До укладення заповіту між Відповідачем та громадянином К. у вересні 2009 року було укладено договір довічного утримання. Предмет обох правочинів один – частина житлового будинку з надвірними спорудами.

- Позивач (онука померлого громадянина К) наполягала, що Відповідач не виконувала покладених на неї обов’язків, зазначених у договорі довічного утримання, а тому, відповідно до п.1 ч.1 ст.611 ЦК України, вона втратила свої спадкові права внаслідок односторонньої відмови від зобов’язання.

Мотивуючи вищевказаним свою правову позицію та спираючись на покази свідків, Позивач просила суд розірвати договір довічного утримання в силу ст. 755 ЦК України, скасувати право власності Відповідача, та визнати за Позивачем право власності за спірний об’єкт нерухомості в порядку спадкування за заповітом.

Адвокат Гриценко після отримання доручення та ознайомлення з матеріалами справи детально опрацювала позовні вимоги, проаналізувала норми законодавства, дослідила судову практику та правові висновки ВСУ і долучила до матеріалів справи заперечення проти позовних вимог. Наведена в запереченні правова позиція в подальшому знайшла своє відображення і в судовому рішенні.

Основні тези заперечення:

- не існує такої норми права, яка вказувала б на те, що складений після підписання договору довічного утримання заповіт скасовує, змінює або відміняє дію такого договору;

- право ініціювати судовий процес щодо розірвання/скасування договору довічного утримання належить сторонам договору( ст. 755 ЦК України);

- відповідно до Правового висновку Верховного суду України та ч.2 ст. 755 ЦК України, спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

В судовому процесі адвокат звернув увагу суду на те, що обставини, які б свідчили про невиконання відповідачем своїх обов’язків, не доведені прямими і беззаперечними доказами.

Рішенням суду у задоволенні позовних вимог було відмовлено повністю. Право власності набувача за договором довічного утримання – захищено. Завдяки тому, що громадянка Г. вчасно звернулась за правовою допомогою до спеціалістів центру БВПД, її право було безоплатно та ефективно захищено. Це ще раз доводить, що до правознавця, як і до лікаря, варто звертатись своєчасно.

 
ЗАПИТАТИ ЮРИСТА
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
Контактні телефони
(067) 218-37-23
(093) 388-03-38
Партнери сайту
YuristAdvokat WebSite Teplodim
Programing by: © DOHC. Design by: © Furer. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.4. 2008-2018. Разработка сайтов   Відвідувачів сьогодні: 19. Разом: 192917
Зворотній зв’язок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
E-mail:
Текст повідомлення:
Зворотній дзвінок: Адвокат Гриценко

Ім’я:
Телефон:
Коментар: (за бажанням)
Підтвердження
Дякуємо, Ваша заявка отримана.
З Вами зв’яжуться найближчим часом!